PLÁTNO

TMA

18. ledna 2014 v 17:49 | YumeOokami
Na kresbu máme velice příjemného umělce, jménem Aleš Veselý. Rozhodně mě kresba baví víc než malba a je znát, že je to pan umělec. Nechce po nás nějaké velké vědomosti ale rozvíjet náš potenciál, divím se, že ve mě nějaký vůbec našel. Ale když Vám takový maliř řekne "tohle je akrylem? to jste z něj vydolovala víc než v něm je..." tak to Vás rozhodně zahřeje u srce. Jako poslední práci nám zadal "pohylivé světlo v uzavřeném prostoru" přepis není přesný vyhodila jsem papír kam jsem si to poznamenala. A já vytvořila něco snadného, ale přitom ojedinělého, všichni ostatní měli vždy nějaký roh, místnost a já tohle.

SAMOKRESLÍCÍ PLÁTNO

6. ledna 2014 v 14:33 | YumeOokami
Další má semestrální práce hotová, musím uznat, že to byla ta nejzábavnější semestrální práce. Moc jsem se u toho nenavstekala a naopak se ještě vyřádila při střílení. Šlo mi o to do malby vůbec nezasahovat, nechat barvu, která je i zadaným tématem, aby si sama určila jakým směrem se vydá a s jakou jinou barvou se protne. Podpořit tak náhodu která je v malbě hodně diskutována. Další aspekt, který se mi na tom líbí je, že diabolky buďto plátno prorazily a nebo v něm zůstaly, o to je malba autentištější. Šlo to udělat tak aby tam nebyly, ale tak jse to nechtěla. Chladne barvy jsou zvoleny záměrně abych ještě víc podpořila surovost výstřelu barvou. Tak drte palce, ať ten zápočet dostanu, a pokud ano, tak už zbývá se jen naučit 300 obrazů a jejich autory. Vážně přemýšlím nad kulkou do hlavy.

KRESBA MÉ OSOBY

12. prosince 2013 v 17:13 | YumeOokami
Ve škole jsem dostala zadání nakreslit samu sebe. Je jasné, že my ženy jsme k sobě dost kritické, natož teprve já. První kresbu jsme měli kreslit tak, že jsme koukali na sebe do zrcadla. A druhá měla být bez zrcadla jen po paměti. Originál je černý papír pomocí bílé tempery a vodovky ale ve finále to invertací vypadá lépe.

3h, tužka

1h, vodovky, tuž

VÍLA

23. října 2013 v 11:34 | YumeOokami
Na vysoké škole už od září válčím, hlavně s vědomostmi. Polygrafka Vás nepřipraví ani vědomostmi (umělci, umělecké směry, apod.) a ani teorií (z výtvarné výchovy je tam minimum). Ba spíš naopak, potlačí. Ale kdo ví, třeba ze mě jednou opravdu bude pedagog, já se tam protlačím a budu učit polygrafáky kreativitě. Prozatím se to ale musím naučit já. Nikdy jsem neuměla moc kreslit natož malovat (ha! ano, je v tom rozdíl a já se ho konečně naučila). Zatím "nejpromakanějším" dílem je tato kresba.

Tužka + vodovky + akryl
7hTÝNKA

3. července 2013 v 19:40 | YumeOokami
Už dlouho se přemlouvám něco nakreslit, a dlouho myslím opravdu dlouho, tak půl roku jsem chtěla nakreslit kamarádku. No a konečně jsem se k tomu dokopala. Změnila jsem nakonec podkladovou fotografii, protože se mi zde kamarádka líbila víc. Jsem s kresbou docela spokojená, když se podívám na starší kresby zdají se mi horší, ale kdo ví, třeba se mi to tak bude jevit i u téhle, za čas. Mám prostě krásné kamarádky!

ŽENA

20. dubna 2013 v 13:12 | YumeOokami
Náčrt mi trval tak dvacet minut a předlohou mi byla Marylin Monroe, které se to samozrejmě ani trochu nepodobá. Pak dalších dvacet minut jsem dodělala část vlasů a pak jsem na to dva dny ani nesáhla. Až včera ve škole, kdy jsme měli spoustu volného času, tři hodiny, a to jsem kresbu dodělala. Vím že má hodně nízkou hlavu. Ale na to že jsem čtyři roky na tužku ani nešáhla to ujde.


BJONBÓNEK

21. března 2013 v 15:00 | YumeOokami
Moje milovaná spolubydlící, rozhodně mi nejdou oči a řasy.

TOM

20. března 2013 v 15:00 | YumeOokami
Má třetí kresba. Známy z polygrafky, vlastně mi byla fotka sympatická proto, že jsem nemusela kreslit obě oči (smích).

YUM

19. března 2013 v 21:17 | YumeOokami
Nějak jsem se teď pustila do kreslení na tabletu, vše je podle fotek a o to je to "snažší". Tohle je má druhá kresba.

SHIRO

13. října 2011 v 15:13 | YumeOokami
Po sto letech jsem vzala do ruky tužku, no je to děsné ale ne zas tolik jak jsem čekala. Ano vím že prsa jsou nejlépe vykreslená, ten zbytek musím ještě doladit. No nevím možná už na to nesáhnu abych to ještě nepokonila více. Jinak je to postava Shiro z anime Deadman Wonderland, které jsem tu už zmiňovala. Ta postava mě prostě něčím uchvátila. Když kliknete otevře se vám na DA.

 
 

Reklama