MEDIÁLNĚ

KDE HRÁČKY (A HRÁČI) NAKUPUJÍ HADRY?

1. prosince 2015 v 20:43 | YumeOokami

Ani nevím, jestli jsem se zmiňovala, že jsem nedávno fotila pro obchod, který prodává oblečení s herní tématikou. Obchod je na scéně od roku 2011, zaměřuje se speciálně na prodej oficiálního merche jako jsou trička, mikiny, klíčenky, náramky, čepice aj. Co to znamená? Nekoupíte u nich žádný šunt!

Prodejnu mají v Táboře ale vrabci na střeše (a i já) si myslí, že brzy bude brzy nějaká i v Praze :) zatím si můžete vše nechat doručit dopravcem. Kluci si vždycky máknou a Vaši vysněnou věc se Vám snaží doručit v co nejkratším čase. Občas se vyskytnou i na nějaké akci, stačí si hlídat jejich stránky.


Věci jsem měla na sobě a jejich vysoká kvalita byla jednoznačná! Jak si na webu všimnete obchod je ověřen (hodnoceno Heurekou) takže se není čeho bát :) tak šupky dupky, běžte napsat si ježíškovi, koupit svojí holce a ukázat závistívým "normálům" kdo je tady hráč! :)

PS.: jo a holky, ty balíčky Vám zabalí tenhle fešák ;)

Objednávejte ZDEA CAPPELLA

20. dubna 2014 v 18:14 | YumeOokami
Předpokládám, že pojem "a cappella" zná většina populace, ačkoliv bývala populární dříve a teď své výsluní zase nachází. Díky talentovým soutěžím ale i portálu YouTube. Zamilovala jsem si jednoho seveřana, který se takovou hudbou zabývá. Je neuvěřitelné, jak skvěle to zní. Říká si Peter Hollens, kdo ví, třeba se jmenuje jinak, ale hlas i image má svělou. Nejradši mám předělávku I See Fire, když jsem jí slyšela na konci Hobita, chtělo se mi brečet jakou popovku tam dali, a hle, někdo to předělal do poslouchatelné verze odpovídající filmu. Nemluvě o tom, že edity viděa mě taky baví. Ach jo, chtla bych umt pzívat, fotit, točit a editovat videa... :D

VĚCI, KTERÝM JSTE VĚŘILI JAKO MALÍ

7. února 2014 v 15:41 | YumeOokami
Na stránkách čilichili jsem našla zase super článek, a ve svých dvaceti se skvěle pobavila nad tím, kolik věcí tak opravdu bylo.

že když děláte ksichty, tak vám to zůstane - no nevím jak u Vás ale mě se zdá, že mi to vážně zůstalo
že když si dáte s někým pusu, je to jako byste si ho vzali - to je jasný, měli jsme spolu zůstat do smrti, láska až za hrob, jen dnes už si nevzpomenu na jméno
že když spolknete pecku z melounu, tak vám ten meloun v břiše vyroste - chlavně nejíst pecky, a proto je pořád z toho melounu nimrám, vůbec nechápu proč nás tímhle strašili
že když budete dlouho ve vaně, tak se rozpustíte - ale to je pravda
že děti fakt nosí čáp - tak to si nepamatuji ale je to možný
že když si nesložíte pyžamko, nalezou vám do něj mravenci - to slyším poprvé, asi si ho začnu skládat
že nikdy neumřete - nebo že nikdy nevyrostu, že prostě máma a táta jsou takhle velký a já pořád budu takhle malá
že když koukáte na telku, lidi z telky koukají na vás - tak to jsem si taky nikdy nemyslela
že na hřbitov chodí lidi umřít - tak oni tam většinou chodí staří lidé, bylo to vcelku logický
že když někoho zabijou ve filmu, tak doopravdy umře - jenom Bruce Willise ne
že sluníčko je z ohně a měsíc z ledu - asi jsem mela zanedbanou výchovu
že učitelé bydlí ve škole a doktoři v nemocnici - a ono to tak není? :(
že hračky ožijí, vždycky když spíte nebo nejste doma - a já si ještě myslela, že když na ně budu zlá, tak mě pak v noci zabijí, ale jina jsem jim záviděla jejich párty
že v bance tisknou peníze - jasná věc, hlavně jsem cenu peněz neznala, to bylo skvělý
že v záchodě nebo pod postelí žije příšera - myslím že u mě to byl jednoznašně záchod, a nebo okno
že nikdy nebudete dospělák - řivot mi to krutě vyvrátil
že máte víc životů jako ve videohře - ne, tohle jsem si naštěstí nemyslela
že ženská otěhotnění tak, že hodně jí - já myslela že z hodně pusinek
že se děti rodí pupíkem - ne, prostě se objeví, puf a jsou z bříška venku
že v semaforech doopravdy žijou malí svítící panáčci - to ne ale je to roztomilá představa
že vám škvor vleze v noci do ucha a procvakne ušní bubínek - tak tohle si myslím do teď a mám z toho děsnou paniku
že když olíznete jar, dostanete rakovinu - vždyť to není dobrý
že špičky z banánů jsou prudce jedovaté - to proto, že nejsou dobrý!
že když zasadíte tyčku z lízátka, tak vyroste celé lízátko - a mě měl ještě někdo vysvětlit, že z vajíčka z ledničky se taky kuřátko nevylíhne, smrdělo to pak fest
že muziku v rádiu hraje vždycky živá kapela - bomba představa
že továrny vyrábí mraky - jasňačka :D
že zrcadla jsou brány do jiných světů - po filmu Zrcadla mi to už ani nikdo nevyvrátí!
že máma s tátou doopravdy mají ještě jedny oči vzadu - nikdy jsem je neviděla, ale je to jasný, a tát uči za rohem
že maso se vyrábí v továrně - příjemnější představa než realita
že jste neviditelní, když si zakryjete oči - ono to nefunguje?
že kdo je ze spolužáků nejstarší, tak umře nejdřív - morbidní :D
že stromy dělají vítr - ehm, vážně?
že když se vyčůráte do bazénu, je tam barvivo, které vás spolehlivě identifikuje - ani ne
že když si nedáte pozor, vytečete spolu s vodou z vany - ne, ale ráda jsme si z vany dělala skluzavku
že si musíte vzít někoho, kdo má stejné příjmení jako vy - to zní logicky!

A co vy, vzpomínáte si na něco, co jste si jako děti mysleli?

DOMOVY COSPLAYERŮ

3. února 2014 v 15:06 | YumeOokami
V dnešní době, kdy už sei v Česku rozmohlo anime, manga a herní průmysl, si myslím, že už všichni vědí - kdo je to cosplayer. Ale kdyby ne radši to připomenu. Cosplayer je člověk, který se oléká co nejvěrohodněji do své oblíbené postavy či hrdiny. Může to být z anime, mangy, filmu, zvíře, a pod. Když jsem se do komunity otaku dostala já, moc se to ještě nenosilo, ale ikdyž jsem byla na svém první Anime Festu v Brně, cca v roce 2002? Už zde pár cosplayerů bylo. Dnes se to již stalo fenoménem a převleky cosplayerů jsou čím dám tím víc dokonalejší a proracovanější. Nejvíc mě asi na konec překvapilo, když se musely hlásit "zbraně". Zde je vidět už nějaký posun, dřív se doplňky neřešily a dnes... Osobně nemám ráda, když si někdo cosplay zakoupí, samořejmě doplňky a paruky, o tom nemluvím ale celý. Více žasnu nad cosplayem, který je nedokonalý, ale za to dělaný ručně.

Na stránce cretivelife, jsem našla zajímavý článek s ještě zajímavějšími fotkami cosplayerů, kteří jsou na fotkách ve svých převlecích v prostředí svého domova. Musím říct že některé fotky, kde je jen králíče, se mi zdají trochu o ničem a tam sem dám jen ty fotografie, které mi přišly opravdu dobré. Zbytek kyžtak na stránce.

Za fotografiemi stojí Klaus Puchler, který zachytil Rakušany v jejich převlecíh a sérii fotografií nazval "Just the Two of Us", volně přeloženo jako "Dva z nás". Na projektu pracoval dva a půl roku, protože pro něj bylo těžké najít dost lidí, většinou se setkal s odmítnutím. Lidé ho nechtěli pustit do svých domovů. Psal spoustu emailů, volala několik hodin.

Závěrečná série obsahuje zahrnuje Furries - ti, kteří se oblékají jako smyšlená antropomorfizovaná zvířata. Larp nebo RP (role play) - postavy z fantasy příběhů a Krampus - zvíře z germánského folkloru, které se má objevovat v průběhu vánočního období a trestat děti, které zlobily (narozdíl od Mikuláše, který děti odměňuje za dobré chování).

"Na začátku jsem si myslel, že potkám spoustu pitomců (například geeky), ale nakonec jsme zjistil, že jsou to normální lidé, kteří se usadili a mají rodiny a normální společenský život." říká Puchler.

Dvě třetiny fotografovach byli muž různého věku, ti kteří měli na sobě Furries, cosplay byli většinou mladší, zatímco ti co představovali historické kostými byli starší. Ikdyž by fotografie mohli u diváka vyvolat smích, Pichler se velice snažil, aby tomu tak nebylo. Fotil za aktualního světla bez blesku na film 5x7. Věděl, že vytvoření kostýmů těmto lidem zabralo několik dní, ne-li roků, proto nechtěl aby fotografie vypadaly humorně.

"Nejednoduší, co můžete udělat je se člověku v kostýmu vysmát a udělat si z něj srandu. Ale težší je, se zaobýrat reflexí a přemýšlet, proč to člověk dělá, proč s vytváří kostým, do kterého se převléká. Přemýšlejte o tom, co chce člověk tím kostýmem říci."

volně přeloženo z wired.com
HANNIBAL season 02

30. ledna 2014 v 16:15 | YumeOokami
Konečně se to blíží, ani nevím, jestli jsem s vůbec zmiňovala, že na seriál Hannibal se dívám. Začala jsem se dívat když vyšel, tuďíž někdy duben-květen a pokračovala i o prázdninách, kdy jsem naverbovala i Marcuse. Jenže v srpnu jsem shledlá poslední díl první série a od té doby ticho po pěšině. Až teď se konečně ví datum, kdy vyjde první díl druhé série a to je 28. února.

Hannibal není tak známý seriálem, nebo, v době kdy jsem na něj koukala nebyl. Mě se sice i líbí ty mainstram seriály, ale odrazují mě počtem dílů. Načež Hannibal jich prozatím nemá tolik a já na něj koukám od začátku a tak nemám žádný deficit, který bych musela dohánět. V této fázi mě seriály přestávají bavit. Stejně tak anime. Proto jsem za Hannibala ráda.

Mimo jiné se mi zdá, že seriál má velice vysokou úrověň a není tu hrozba zakrnění mozkových buňěk jako u jiných, kde máte tisíc příbuzenských vztahu, do toho sto mileneckých vztahů a tři rasy co proti sobě válčí, ale někdy zas ne, atd... Nedávno jsem se spolubydlící jako oddechovku koukala na seriál Dvě socky, což o to, pobavila jsem se u toho ale potom, co jsem si přečetla knihu Umění a Kýč mi docvaklo, na co jsem se to dívala, a kam se díky tomu řadím. A to nechci.

Tak šupky dupky, ať už je druhá série, protože ta první končila opravdu napínavě.

LINKIN PARK - POWERLESS

6. října 2012 v 19:14 | YumeOokami
Nějak nemám ani chuť a ani čas sem něco přidávat ale jsem šťastná, že jsem se zase zamilovala do LP, sice když něco vyjde jakoby to nebyli oni ale když si člověk poslechne zbytek alba zjistí, že se tomu starému stylu písničky podobají. Zamilovala jsem se i do LOST IN THE ECHO, ale ta je známá více, protože vyšla i s vydeoklipem, a to dokonalým. Ta scéna, ty bolest a křik. Teď už ale POWERLESS, která má i skvělý text. Písnička je použita do nového filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů.


You hid your skeletons when
I had shown you mine.
You woke the devil that
I thought you left behind.
I saw the evidence, the crimson soaking through.
Ten thousand promises,
ten thousand ways to lose.

And you held it all but you were careless to let it fall.
You held it all and I was by your side,
powerless.

I watched you fall apart
and chased you to the end.
I'm left with emptiness
that words cannot defend.
You'll never know what I became because of you.
Ten thousand promises,
ten thousand ways to lose.

And you held it all but you were careless to let it fall.
You held it all and I was by your side,
powerless.

Ohhhh.

And you held it all but you were careless to let it fall.
You held it all and I was by your side,
powerless.

Ohhhh.

Powerless...
Powerless...
Skryla si své kostlivce,
když jsem ti já ukázal ty svoje
Probudila jsi ďábla,
kterého jsem myslel, že jsi nechala za sebou
Viděl jsem důkaz, karmín prosakující skrz
Desítky tisíc slibů,
desítky tisíc cest jak prohrát.

A tys měla všechno ale nestarala ses
a rozbila to
Tys měla všechno a já stál po tvém boku,
bezmocný

Sledoval jsem jak ses rozpadala
a nakonci tě pronásledoval
Zůstal jsem opušťen s práznotou,
kterou slova nemohou ospravedlnit
Nikdy se nedozvíš čím jsem se kvůli tobě stal
Desítky tisíc slibů,
desítky tisíc cest jak prohrát.

A tys měla všechno ale nestarala ses
a rozbila to
Tys měla všechno a já stál po tvém boku,
bezmocný

Ohhhh.

A tys měla všechno ale nestarala ses
a rozbila to
Tys měla všechno a já stál po tvém boku,
bezmocný

Ohhhh.

Bezmocný...
Bezmocný...

NA VLÁSKU: ŠŤASTNĚ AŽ NA VĚKY

4. září 2012 v 21:00 | YumeOokami
Film Na vlásku se dostal mezi mé oblíbené animáky, miluji animáky, možná u nich občas i brečím (ale míň než mamka). Ale prostě tenhle mi přirostl k srdci, když byl nový koukala jsem na něj pořád dokola, a říkala si jak je to hezký ale hlavně i vtipný. O to větší radost jsem měla, když jsem narazila na tohle video, dodělaný konec.

GANGNAM STYLE

29. srpna 2012 v 22:19 | YumeOokami
No prostě jsem to sem musela dát, chvili si člověka říká "proboha co to je?!" ale po třetím spuštěním se vám to vcelku začne líbit. A pak si to pouštíte pořád a pořád. A to takovýhle věci opravdu neposlouchám, ale fakt mám chuť s nima skákat jak já říkám "jako na koni". Podle mě ten tanec z toho vyšel. Je to teď hit a je to děsně návykové, kdo nechce zblbnout, nepouštějte si to. Mimo to PSY tam zpívá s HYNOU a to je v Korii docela známá zpěvačka (v Korejské hudbě se málo vyznám ale jí znám). Mimo to tam mají dost pěkné hadry a HYUNA by mohla dabovat Pikachu nebo něco takovýho, má fakt neuvěřitelný hlásek. Když si to na netu zadáte vyběhnou vám i amatérská videa, kde na to slešny tancují a klobouk dolů (přidávám dolů pod video). Taky vás to tak pohltilo? Ačkoliv je to děsná psíčovina!


JAK SE DĚLAJÍ DĚTI

24. srpna 2012 v 10:12 | YumeOokami
Našla jsem video, které nenásilnou formou a hlavně dost originálmním způsobem ukazuje, jak se dělají děti a kde je vlastně čápi berou. Moc se mi líbí animované zpracování a jak vše vlastně dopadne (asi na mě jde senilita).

MUSLI OD NESTLÉ

14. května 2012 v 18:56 | YumeOokami
"Müsli je druh pokrmu z obilnin, v některých částech světa oblíbený jako zdravá snídaně. Suché müsli je sypká směs zejména ovesných vloček a kousků různého sušeného ovoce, ořechů a semínek. Čerstvé müsli představuje čerstvě připravená směs ovesných vloček, předem namočených ve vodě nebo ovocné šťávě, a na jemno nastrouhaného nebo rozmixovaného jablka. Müsli vynalezl okolo roku 1900 švýcarský lékař Maximilian Bircher-Benner pro pacienty ve své nemocnici, kde strava bohatá na čerstvé ovoce a zeleninu tvořila stěžejní část léčby. Vzorem mu prý byl podobně "podivný pokrm", který jemu a jeho manželce podali během túry ve švýcarských Alpách."

Müsli mám ráda, ale mám problém s tím, že nesnesu sušené ovoce, které v něm je. A tak jsem moc ráda, že jsem konečně narazila na müsli, které v sobě žádné ovoce nemá. Je od značky Nestlé (Fitness - chocolate) a v televizi na něj právě běží reklama. Stojí něco kolem 57,- Kč. Balení výjde tak na deset malých porcí. Obyčejné müsli jsou smíchané s müsli obalené v čokoládě, kterých je tam méně ale za to jsou obaleny čokoládou hodně. Jso výborné i bez mléka ale já to mám raději s ním. Takže pokud nemáte v müsli rádi ovoce je akorát pro vás.


PALETTE mousse color - fialová

10. května 2012 v 13:59 | YumeOokami

No, občas mě popadne rapl a zase šáhnu po barvě na vlasy, teď už si to můžu ke svým vlasům dovolit. Hlavním důvodem jsou mé zničené konečky. Ačkoliv se je snažím pravidelně stříhat, stále se vymývají rychleji než zbytek vlasů. Zkouším nové barvy a né každá značka má ve své řadě fialovou. Sayoss mě zklamal a tak už nějakou dobu používám Palette, nejdřív jsem zkoušela normální a nyní jsem šáhla po "shake" barvě.

První co mě nadchlo byla nádherná vůně, připomínající žvýkačku. Ke kelímku jsem dlouho přičichávala. Pak nastalo míchání. Pěna vypěnila okamžitě a minutové protřepání není nic náročného. Shake jsem otevřela a zhrozila se, pěna byla červená. V tu chvíli mě napadlo, že nějaký šprýmař prohodil barvící pigment, ale stále jsem doufala. Aplikace? Neskutečně snadná, jen nabrat pěnu a aplikovat. Jen nenabrat moc ať vám nespadne.

Šok trval na dále, i na hlavě se barva nezměnila (tak jako je to u klasických barev) a tak jsem se začala smiřovat s rudými vlasy (dřív jsem je měla). Barva mě nekousala (na jednom místečku ale tam mě kouše vždy a každá). Počkala jsem určitou dobu a došlo na smývání.

Ani tehdy můj šok nepřestával, při smývání byla voda jak jinak červená. Nakonec ale když vlasy uschly byly nádherně fialové. Ikdyž se těď koupu voda je stále červená (dřív se vymývala jaká si fialovo-černa - snad nezačínám být barvoslepá). Ale barva prozatím dobře drží (mám jí teprve něco přes týden). Konečky jsou krásně zacelené a moc neprosvítají. Barvu doporučuji.

KLADY: vůně
snadná aplikace
krytí
výsledná barva

ZÁPORY: mate barvou při nanášení

ZUZANA LOOKBOOK.NU

17. dubna 2012 v 14:12 | YumeOokami
Nevím, zda-li znáte stránku lookbook.nu (a teď se můžu proklínat, že jí někomu ukážu a ten tam bude postovat ty svoje hrůzy, protože musí být všude ale to je fuk, taky nemám kdoví jak skvělé outfity). Můj lookbook, je ZDE. Ale uchvátila mě jedna slečna. Říká si jednoduše ZUZANA, pochází z Prahy ale žije v Amstrdamu. Je jí krásných dvacet tři let, její outfity se mi některé líbí a některé naopak vůbec, ale co mě tak uchvátilo? Provedení jejich fotografií. Tenhle styl fotografií "letajících" lidi, byl hitem na internetu minulý rok, ale dát to na lookbook je opravdu originální. Zde malá ukázka. A TADY její lookbook.

TONOVACÍ ŠAMPÓN MARION

17. dubna 2012 v 10:56 | YumeOokami
Tento šampón jsem si oblíbila, nerada si ničím vlasy, a proto mi příjde zbytečné každou chvíli se barvit barvou, a tak jsem hledala nějaký šampón. Narazila jsem na tento, v Rbk stojí 24,- a tak jsem si řikala, že za tu cenu není problém to vyzkoušet. Moc jsem mu nedůvěřovala, ale za tu cenu mě mile překvapil. Opravdu vlasy tónuje, i barvené. Mám na hlavě Palette fialovou a tento šampón mi odrosty skvěle dobarvil a vymytou barvu dotónoval. Vymývá se vcelku pomalu, čekala jsem, že barva zmizí po prvním umytí. Nádherně voní a nebarví kůži. Mám světlé vlasy, s tmavými si nejsem tak jistá.

PROČ?
• krásně voní po ovoci
• kryje
• barva je sytá
• vydrží dlouho
• nízká cena
• spousta barevných variací
• nebarví kůži

ZDE je odkaz na obchod s těmito šampóny, a takhle vypadají mé vlasy před a po.

BB CREAM RECENZE

4. dubna 2012 v 19:37 | YumeOokami

Tak jsem si tento krém konečně koupila. A bohužel ani má recenze nebude jiná než na jiných blozích. Já jsem si koupila tmavou verzi, neboli "pro normální pleť". Když se na krém podíváte, vyděsíte se, protože vypadá hodně tmavý. Záhy zjistíte, že to nevadí, protože je to krycí krém a tmavost se ztratí. Jenže do slova krycí má také daleko ale všechno ostatní je pravda. Nádherně hydratuje, mám hodně suchou pokožku ale tento krém ji vydrží hydratovat celý den. Pleť sjednocuje, slabé barevné nerovnosti na pleti zahryje perfektně. A jako bonus nádherně voní! Takže pokud se chcete cítit svěží a mít dobrý pocit, že jste pro svou pleť něco udělali, BB cream si kupte.

Yum with BB ♥

PŘEŠLAPY CELEBRIT

19. března 2012 v 16:06 | YumeOokami
Všechno je jen názor z mé strany a tak mě prosím neukamenujte. Fotografie jsou z článků ze super.cz, to je příšerný bulvár občas ani nevím proč to čtu, možná proto, že nad tím člověk nemusí nijak přemýšlet. Žádných hlubokomyslných myšlenek a článků se zde nedočkáte. Takže zde jsou přešlapy celebrit a vtipné nadpisy a články servru super.cz.

NEHTY

14. března 2012 v 0:00 | YumeOokami
Nehty, né každý je má tak aby si je mohl lakovat a proto aby mohl, s tím musí něco udělat. Nehty potřebují vápník, bílkoviny, vitamín A,B,C, křemík a zinek. Pro mě, jsou nehty důležité, pokud je máte okousané kazí to vzhled. Mlžete vypadat sebe líp ale to jak vypadají vaše ruce, při podávání podravu nebo prohrabování ve vlasech, o vás hodně napoví. Já jím na nehty doplňěk stravy BIOSIL, má spoustu vitamínů a zinek (ten je dobrý i pro krev). Ale i přesto všechno se mi nehty třepí a tak si je často lakuji, abych je zpěvnila. Daří se, když mám nehty nalakované, nelámou se. Nejradši si na ně kreslím nějaké vzory, nebo francouzkou manikůru. Ano, nějaký ten čas to zabere, ale to mi nevadí, ráda si ho udělám. Co námchybí, když jsou naše nehty oslabené a dělají se nám bílé flíčky?

VÁPNÍK
Najdeme jej ve spoustě potravin a minerálních vodách. Například v ananasu, banánu, brokolice, broskve, coca-cole, čínské zelí, housky, veky, hroznové víno, mango, meloun, mrkve, nektarinky a mnoho dalších. Stačí hledat.

BÍLKOVINY
Kuřecí a krutí prsa, tuňák v oleji, treska, kapr, králičí, telecí, pstruh. Tvaroh, bílý jogurt, sýry ementál, niva hermelín, mléko a kefír. Hrách, fazole a čočka. Šunka vepřová a drůbeží, špagety, piškoty, ryže, chléb pšeničný a celozrný.

VITAMÍN A
Játra, mléčné výrobky, vaječný žloutek, rybí tuk. Mrkev, rajčata, paprika, špenát. Meruňky, švestky, ananas, broskve.

VITAMÍN B
Celožitný chléb, citrony, rajčata, mrkve, kapusta, květák, kokos, hrozny, švestky, zelené saláty, špenát, banány, pomeranče, kvasnice, mléko, máslo.

VITAMÍN C
Citrón, pomeranč, grepfruit, limetka, šípek, černý rybíz, kapusta, kiwi, brokolice, zelí - ano všechyn nakyslé potraviny.

CO SE NÁM OPAKUJE?
Kapusta, banán, rajčata, mrkev, špenát, chléb, aj...

MANIKŮRA
Je snadné dojít si nehty udělat ale já osobně se o ně ráda starám sama a na manikůru si zajdu jen občas, přecejenom je to i peněžně vyčerpávající. Dobrou radou je, že by se nehty neměly vůbec stříhat a pokud tak je potom zapilovat, nenechat je jen tak neupravené, jsou pak ostré a náchyné k třepění. Lepší je nehty jen pilovat (každý týden minimálně jednou, nehty pak sílí). Taky by se měl používat podkladový lak, ten vaše nehtry ochrání před obarvením, nebo škodlivinám z neznačkových laků (a že jich používám dost). Díky podkoladovému laku je i snažší zbavení se laku, já si pod barevný lak dávám bezbarvý a pak jej můžu snadno sloupnout ani nemusím odlakovávat (jen zbytky).

ODLAKOVAČE
Většinou jsem používala ty obyčejné od vietnamců, jak mají víčko ve tvaru květu, jsou zelené, žluté a růžové, s ruskými nápisy. Ale teď jsem si zamilovala odlakovač od značky ebelin z dm.

LAKY
Čím dražší, tím lepší? Myslím, že tomu tak není, například značka She-he se mi zhnusila. V lahvičce má lak nádhernou barvu ale na nehtech je barva ošklivá, musíte si nalakovat deset vrstev a ještě špatně zasychají. Za to jsem si oblíbila Miss Sporty, Essence a vietnamské laky s názve DaVinchi, nevím zda-li je prodávájí i někde jinde. O laky se ale člověk musí starat, je dobré koupit si přípravek na rozředění ztuhlého laku.

A PAK?
Pak už je jen na vás jak si své laky vyzdobíte, na youtube je spousta skvělých videií, kde se můžete inspirovat. Nebo zadat do googlu nail art a podobně. Ale základem jsou krásné a zdravé nehty. A zde máte mé nehtové kreace.

BB CREAM

9. března 2012 v 17:51 | YumeOokami

BB cream jsem objevila nedávno, v Japonsku jej používají hlavně Gyaru a Mori girls. BB je zázračný krém/make-up, který vám zajístí skvělou pleť, bez pupínku a ještě vás ochrání před UV zářením. Jako nevýhodu jsem slyšela světlost ale to je, myslím si, otázka času. Prozatím vlastní zkušenost nemám ale už jsem si bědnala vzorek. BB cream najdete na bb-cream nebo na garnier.cz (zde si můžete zažádat o vzorek a na FB stránkách můžete i o celé balení soutěžit) a porovnání cen máte na heureka.cz.

"V jediném kroku sjednocuje, tónuje, maskuje, hydratuje, rozjasňuje a chrání pleť. Nanášejte podle potřeby na čistou pleť. Aplikujte samostatně, nebo použijte jako bázi pod make-up. Když ráno vstanete, po cvičení, jako osvěžení po práci."

KETEŘINA GEISLEROVÁ

4. března 2012 v 13:02 | YumeOokami
Dnes jsem vzala pár svých kousků, které jsou už neprodejné ale na vyhození taky nejsou. Takže jsem je sbalila a hodila do konteineru na textil, jde to do charit. A jelikož jsem vyhodila jeden kabátek, chtěla jsem si koupit nový. Našla jsem jeden zajímavý, měl krásnou velkou kapuci, uvnitř se vzorem gepardla, ale bohužel měl spoustu dalších vad. Byl krátký. Mám větší ramena ale kabát mi je dělal obří a vypadala jsem jako rambo. Musela jsem si vzpomenout na jednu skvělou návrhářku, která tvoří úchvatné šaty.


Jednoho chladnějšího víkendu jsem byla pozvána s kamarádkou na přehlídku pařížské návrhářky Kateřiny Gaislerové, ano je Češka ale žije v Paříži. Nakonec se to vyklubalo tak, že přehlídka byla až v neděli, ale my přijely na sobotu. Mohly jsme si zkusit modely, nechat se nalíčit, podívat se na francouzské spodní prádlo a občerstvit se ve francouzském stylu. Neodolala jsem a otázala jsem se paní návrhářky na pár věcí.

Y: "Proč jste se odstěhovala do Paříže?"
K: "Nejdřív kuli lásce a studiu, láska pominula, ale v navrhování jsem přetrvala.

Y: "Jak navrhujete své modely?"
K: "Jsou hlavně šité tak, aby zvýraznily ženský pas a naopak schovaly boky. Na rozdíl od ostatních návrhářek jsem své modely nikdy nekreslila, rovnou jsem je spíchla."

Y: "Je těžké se v Paříži prosadit?"
K: "Určitě, zatímco v Praze máte tak dvacet známých návrhářů, v Paříži jich je dvě stě."

Y: "Jak se liší pařížské dívky od českých?"
K: "Pařížské dívky jsou většinou menší, průměrná výška je 160 cm. A jsou drobnější, mají menší ramena než Češky."

Y: "Jací jsou Pařížané?"
K: "Jsou málo vřelí, neusměvaví. Když je potkáte na ulici, spíše se mračí"

Y: "Jak vypadají pařížské byty?"
K: "Pokud nebydlíte v nějaké luxusní části Paříže, jsou byty dost nevzhledné. Pražské jsou oproti nim nádherné."

Kateřina Geislerová používá samé příjemné materiály (hedvábí, bavlna - hlavně přírodní) a střihy. Sama jsem si modely zkoušela a byly pohodlné, sama bych si pod ně ani nevzala spodní prádlo (byly hodně upnuté a tak by akorát překáželo a dělalo záhyby).
Více na katerina-geislerova.com

Y.O.

NECHÁM SI POTETOVAT KOČKU!

1. března 2012 v 19:37 | YumeOokami

Na jedné stránce jsem se dočetla, že ruský tatér Timur z Tatarska, si potetoval kočku , ano on sám. Pokud vezmu tu fotografii tak je luxusní ale když jsem se podívala na video, kde svou kočku uspal a pak jí potetoval, už se mi tolik ten nápad nelíbil. V Tatarsku je to zcela běžné ale původ je z Belgie, kde Wilm Delvoye tetoval prasata. Nevím, jestli bych zvládla potetovat si kočku nebo jiné zvíře které miluji (přitele ale ano). Naštěstí má moje číča srst a tak se tomu vyhne, doufám že já a přítel ne! A co vy? Nechali by jste si potetovat prasátko nebo jiného domácího mazla?
Yum.

SAMOOPALOVACÍ MLÉKO

29. února 2012 v 16:44 | YumeOokami

Dlouho jsem váhala nad tím, jestli jej používat nebo ne. Jenže má zimní bledá pleť, přes kterou prosvítaly žíly, mě přestala bavit. Bohužel nemám to štěstí, že bych byla od přírody snědá, jako třeba jedna holka z mého okolí, s romskými předky. Na jednu stranu jsem ráda, takhle je to na ní vidět, protože je to jiná hnědá, než hnědá z opálení. Mě moc z léta opálení nevydrželo, na obličeji už vůbec ne, a proto jsem se úchylila k tomuto. Ano, bála jsem se fleků. Zašla jsem do drogérie DM, sortiment nebyl moc široký a ceny se pohybovaly od 150,- do 600,-. Opravdu se mi šestset za oplaovací krém, kde si můžete navolit stupeň "opálení", dávat nechtělo. Zamyslela jsem se, přeci samoopalovací krémy jsou na trhu už několik let a tak chyby museli vychytat. Zvolila jsem nejlevnější od Dermacol - Self Tan Lotion 200ml. Nejpve jsem si jej vyzkoušela na nohách a světe div se, za šest hodin to fungovalo! Ale zjistila jsem, že mám oranžové dlaně. Ano, zapomněla jsem si přešíst, že si je musím po aplikaci umýt ale nebojte, časem to zmizí. Flek se mi udělal jen jeden u podpařdí, chce to chvíli se někde procházet a né si lehnout a udělat si přehyb. Taky se musí mléko řádně rozetřít, všude až do sucha. Jinak jsem s mlékem spokojená, myslím si, že odstín je přirozený. A navíc mléko krásně voní po čokoládě s pomerančem.
Y.O.
 
 

Reklama