Prosinec 2015

JAK JSEM BYLA NA OPERACI

26. prosince 2015 v 23:27 | YumeOokami |  PLACEBO

Někdo se mě tu ptal na moji operaci, stejně jsem o ní chtěla psát aby i ostatní ženy a dívky si daly pozor a hlavně problémy řešily. Článek bude asi poněkud delší :3

Můj problém v podstatě začal už někdy ve čtrnácti, kdy jsem začala mít gynekologické problémy a to v podobě výtoků, které ovšem nezapáchaly a po vyšetřeních se zjistilo, že mám akorát zvýšenou aktivitu čípku (čípek zajišťuje lubrikaci při styku, u mě ji zajišťoval i ve chvílích kdy to nebylo třeba). Moc mi nepomohl mamky záchvat kdy mě nařkla prasetem, že to je ze špíny a tak, takže jsem se s tím dost špatně srovnávala, pořád nosit vložky, a v období rozvíjení sexuality mi to vůči parnerovi taky bylo nepříjemné. Od své dětské doktorky jsem odešla k gynekologovi (což byl taky nepříjemný posun od ženy k muži).

Zde mi bylo pořáně vysvětleno že nejsem "vadná" a že se tato aktivita postupem věku bude snižovat (bavíme se o věku třeba 60+) a že se to může zmenit po porodu. Hold děti jsem nechtěla ani tehdy a zatím nechci ani teď :D takže jsem se s tím chtě nechtě musela smířit.

Pak jsem k doktorovi chodila pouze na kontroly a pro léky, ovšem před rokem a půl se tento fakt bohužel změnil. Z mých výtoků začaly být krvavé výtoky, špinavé, a pořád. Ani pro tentokrát u mě nenašli žádnou infekci, která by to způsobovala a tak mi bylo řečeno "že je to léky". Potom co jsme vymenili již několik antikoncepcí a nechala jsem si dát antikoncepci co jsem měla v patnácti a neměla jsem s ní problém, už mi to bylo divné.

Zašla jsem si tedy k jiné doktorce, kde mi bylo řečeno, že mám nějaký defekt přímo na čípku, který krvácí. Bohužel tato doktorka už do ordinace nenabírala a tak jsem šla jinam. Vše začalo na novo, nové přeléčování, zkoušení jiných prášků. Po půl roce moje doktorka přestala ordinovat, a nastoupil za ní jiný doktor. Takže jsme to zase jeli vše na novo. Ač jsem si myslela, že to se mnou nehne tak s moji psychikou už to bylo na dně, znova vysvětlovat že mi léky nepomohou a já nevím co všechno me ubíjelo.

Po roce a půl jsme se konečně dobrali k tomu, že mi čípek operativně seříznou. Dělali to neradi, protože kdyby se cokoliv pokazilo byla bych bezdětná a jelikož mi není 50+ a děti nemám moc se jim do toho nechtělo. Nakonec jsem ale ležela na sále. Operace trvala dvacet minuc v celkové narkóze, jsem už měsíc po operaci a podle kontroly se vše správně hojí a já jen pevně doufám, že už se toho zbavím.

Už teď vím, že moje prapůvodní výtoky mi asi ostanou, ale krev doufám už zmizí. Znova se mi na sál nechce :D. Proč ale o tom píši, zarazilo mě, že jeden doktor si defektu nevšiml a druhý ano. Jak se tohle vůbec může stát? Nehledě na to, že pokud by se můj defekt nehlídal mola by z něj být i rakovina (ačkoliv po testech tkáně to bylo vyloučeno).

Takže jakmile máte pocit, že Vám váš doktor nevěnuje tolik pozornosti co by měl (a že jsem ten pocit měla), určitě jej změňte a hledejte pomoc jinde, je to Vaše zdraví!

VÁNOCE JSOU ZA NÁMI, NOVÝ ROK PŘED NÁMI

26. prosince 2015 v 1:29 | YumeOokami |  PLACEBO
Letošní Vánoce byly prostě divné!

To, že nemám Vánoce ráda, je u mě úplně normální, ale většinou na mě padne taková ta Vánoční radost, kdy se člověk culí jak blb, hřejí ho u srdce světýlka na stromečku (a tak vůbec kdekoliv) a ignoruje lidi v obchoďáku. Mě letos žádná Vánoční nálada nechytla, ani jsem nešílela kvůli dárkům. Byl to den jako každý jiný, dali jsme si dárky a měli dobré jídlo. Jo a to je to co mi přesně stačilo :) dobré jídlo, že jsme spolu a že jsme zdraví.

Radost mám z:
Lístků na AC/DC (já se jich fakt dožiju!)
Lístků na Iron Maiden
Lístků na Three Days Grace
Z foťáku (partner mi ho koupil, sice ho orkadli ale snad to banky vyřeší a penízky se nám vrátí a já ho i přes to že jsem ho nechtěla kupovat budu mít :3)

Taky teď nově máme kotě, našli jsme ho před pár týdny venku a je moc hodné a už nám zůstane. Teď mu sháním kamarádku aby když nejsme doma se tu nenudila :)

Někdo se mě tu ptal na operaci, zítra k tomu napíšu článek je toho nějak víc :)
Jak jste si užili svátky vy? A z čeho máte největší radost?

Na nový rok si nerada dávám předsevzetí ale, chci žít zdravěji, víc se hýbat, mít víc času na zvířata a dělat práci co mě baví :)

PS.: byli jsme na StarWars a jsme z toho rozpačití :(

Tohle je naše kotě :)

KDE HRÁČKY (A HRÁČI) NAKUPUJÍ HADRY?

1. prosince 2015 v 20:43 | YumeOokami |  MEDIÁLNĚ

Ani nevím, jestli jsem se zmiňovala, že jsem nedávno fotila pro obchod, který prodává oblečení s herní tématikou. Obchod je na scéně od roku 2011, zaměřuje se speciálně na prodej oficiálního merche jako jsou trička, mikiny, klíčenky, náramky, čepice aj. Co to znamená? Nekoupíte u nich žádný šunt!

Prodejnu mají v Táboře ale vrabci na střeše (a i já) si myslí, že brzy bude brzy nějaká i v Praze :) zatím si můžete vše nechat doručit dopravcem. Kluci si vždycky máknou a Vaši vysněnou věc se Vám snaží doručit v co nejkratším čase. Občas se vyskytnou i na nějaké akci, stačí si hlídat jejich stránky.


Věci jsem měla na sobě a jejich vysoká kvalita byla jednoznačná! Jak si na webu všimnete obchod je ověřen (hodnoceno Heurekou) takže se není čeho bát :) tak šupky dupky, běžte napsat si ježíškovi, koupit svojí holce a ukázat závistívým "normálům" kdo je tady hráč! :)

PS.: jo a holky, ty balíčky Vám zabalí tenhle fešák ;)

Objednávejte ZDE