Prosinec 2014

JAK SE ŽIVOT MĚNÍ

7. prosince 2014 v 23:37 | YumeOokami |  PLACEBO
Možná z počátku bude tento článek vypadat jako depresivní nářek, není tomu tak. Jen se občas pozastavím nad tím, jak se život v jednom časovém období zcela změní, a změníte se i Vy, i když možná nechcete.

Období střední
Bývala jsem "depresivní" člověk, jehož největším dramatem byli hádky ve školní třídě, jeho první láska a vlastně všemožné prkotiny. Samozřejmě tehdá, se mi to zdálo jako to nejdúležitější, co musím v životě řešit. Ne, nebylo tomu tak, dnes už to vím. Nejvíc aktivní jsem byla v depce, zajímaly mě samé ponuré kapely, vzhled, oblečení. Psala jsem samé ponuré povídky. Byla jsem vždy černou ovcí koletivu. Že bych se nějak stara o chod domácnosti, to se říct nedá.

Dnes
Vyzkoušela jsem si, jaké je to bydlet sama. Jsou jisté aspekty, které mě na tom bavily, pokud máte binec - je to váš binec a jste naštvaní tak akorát na sebe. Bavilo mě vařit a starat se o někoho kdo mi za to byl vděčný. Hádky, dohady a depky šly stranou. Musela jsem řešit jak žit. Dnes musím hledat práci a ikdy jsem si myslela, že to bude snadné vždy tomu tak není. Pomáhám s domácností a problémy si řeším sama.

Obě tyto období mají své kouzlo. Dokud jste na střední můžete se starat o spoustu kravin a jste ve spoustě věcí volní. V pozdějším věku si to už musíte umět zařídit. Místo toho aby četla depresivní blogy, se kterými jsem se stotožňovala mě dne baví měnit interiér bytu, vařit nová jídla... Kolikrát se mi to zdá opravdu vtipné, že já dělám zrovna takové věci.

Samozřejmě se ale věnuji nadále věcem, které mě baví. Je nse snažím být užitečnější, střídmější a rozumnější. V dnešní době i má rozhodnutí se odrážejí na lidech kolem mě a s tím člověk musí počítat.

Kolikrát přemýšlím, jestli mám ještě co psát, protože po spoustě zkušenostech na blog už své pocity nepíši. Taky už nemám takový depkoidní stavy jako dřív, což je dáno i mým okolím a situacemi.

Nedokážu soudit, jestli se mám lépe nebo hůře. Mám se prostě jinak. A musím se starat abych se měla tak jak chci. Další milník asi bude manželství a těhotenství ale to mě doufám ještě dlouho mine :D.

A co vy, jak se Vám změnil život?