Květen 2014

KRESBA BEZ PAPÍRU

29. května 2014 v 22:56 | YumeOokami |  OSTATNÍ
Ano, přesně tak znělo zadání na kresbě, kresba/malba bez papíru. Věřte mi, že jsem ze začátku vůbec nevěděla, co budu dělat. Ale jelikož neumím pořádně ani kreslit, ani malovat, musím většinu věcí řešit alternativně. A tak jsem vymyslela svou kresbu bez papíru.

Vzala jsem tři kusy plátna (staré prostěradlo), které jsem si nechala zapošít, udělala jim poutka a pověsila je v dílnách ve škole jako "obyčejné" ručníky a nechala je svému osudu. Vtipně mi to vyšlo i tak, že byly přijímačky, a tak se moje plátna začala hezky "zasírat".

Původně jsem se bála, že na nich nic nebude a já to nakonec budu muset ochcat tak, že si tam sama něco načmárám a pak budu muset lhát. A já děsně nerada lžu i když je to v můj prospěch. Naštěstí tomu tak nebylo a plátna se dle mého vydařila. Nakonec se mi vlastně líbí víc, než bych čekala.

Původní plán byl, že je přetáhnu přes rám, ale protože jsem matematicky a logický debil, nedomyslela jsem si, že rám má taky nějakou velikost a poslala špatné údaje. Tím pádem jsem plátna musela natáhnou zezadu. Část mi přečuhovala a já nevěděla co s tím. Říkala jsem si, že když budou vidět poutka bude to super. Ale zase se mi to tak zdálo nečisté.

Co jsem neudělala, ustřihla jsem co přečuhovalo, a to byla má chyba. Vlastně tuhle chybu dělám pořád, nedokážu něco dělat ledabyle, musím vše "čisté" načež jsme se nakonec shodli i s panem profesorem. A tak musím dál makat abych dostala zápočet. Enjoy it.

Jak by jste takové zadání zpracovali vy? :)
F*CK IT ALL

28. května 2014 v 21:29 | YumeOokami |  PLACEBO

Jo, fakt mi tahle písnička ukrutně pomáhá, protože se mi zdá, že někteří učitelé fakt nevědí co by. Ano, já samozřejmě vím, že do školy se má chodit. Ale myslela jsem, že když Vás to tam nebaví, moc tam nechodíte, a pak uděláte všechno co daný učitel chce, máte vlastně vyhráno.

Těžko, udělala jse msemestrálku, udělala jsem velký portrét, udělala jsem malé portréty, udělala jsem práci na téma. Ale co? Stejně jsem tam nechodila, a prý mi uniklo něco strašně důležitého, co by mi v mém posunu mohlo pomoct. Takže co? Musím ještě makat a možná to dostanu v září. Enjoy It. Umělci a jejich keci. Bože. Prostě mě to jen mrzí, já to i ráda udělám, ale někdo tam přišel se dvěma A4 kresbiček, a měl hotovo. A to se mi ta semestrálka tak líbila!

No nic, čtyři předměty už mám uznané, na zbytku musím makat. A mám konečně i práci, dělám v ZOO v cukrákrně. Je to trochu masakr, a bude i hůř, nejdou mi kopečky, nesnáčím vafle, nepamatuji si ceny kávy a o pokladně se radši ani nezmiňuji. Ale mám práci, pokud se mi poštěstí budu mít i druhou. A pak budu nechutně bohatá. Heč.

Tak jo, jdu se učit na zkoučku, kterou stejně na potřetí nedám, a to jsem si myslela že anglicky umím, třeba se to doučím a nebo půjdu k učitelce co nemá takový nároky. Ale já to chci umět!

PÁŘKY CO MĚ BAVÍ

20. května 2014 v 18:21 | YumeOokami |  PLACEBOThe Sims
To je prostě moje hra dětství, hrála jsem už první díl, bohužel až teď v dospělosti jsem zjistila, že existují datadisky. Doufm, že se mi to podaří rozjet a zkusit si to. Sentimentálně si vzpomínám, jak se rodily děti. Spousta pusinek, a najednou se objevily kytičky, pod nimi zelená postýlka a tabulka plná očekávání, zda-li je nový simík holka nebo kluk. Prošla jsem si i dvojkou a trojkou. Čemu ovšem nikdy neodolám je datadisk "Domácí mazlíčci". Ovšem ostatní datadisky mě nechávají chladnou, ačkoliv "Noční život" se mi také zamlouval. Myslím, že spousta hráčů této hry je v rozporu, zda-li je gra baví pro stavení domů, či hraní virtuální života. Ani já nejsem úplně rozhodnutá. Jediný můj problém u této hry je, že jí hraji několik měsíců v kuse a pak jí zase dlouho nehraji. Ale to je asi tak u všech her.

Child Of Light
Příjemná oddechovka s dokonalou grafikou, imitující vodovky. Zajímavý příběh, kdy možná jste a možná nejste ve snu a musíte zachránit království. Jste malá růžovo vlasá princezna, která cestou získává přátelé na pomoct, ale také musí přemoct nepřátelé ve formě různých nestvůr. Sbíráte kamínky, díky kterým zlepšujete své brnění, a dovednosti díky kterým zlepšujete útok a obranu. Boje jsou formou tahů, kdy máte časovou osu a na ni vidíte kdo ja na tahu. Tím musíte rozmýšlet mezi útokem či obranou. Každý útok má jinak dlouhou přípravu, a pod. A tak se prokousáváte levely a příběhem. Sama jsem teprve na začátku, proto nemůžu prozradit konec, a ani bych to neudělala.

League Of Legends
Tuhle online hru jsem nedřív úplně nesnášela, díky přístupu mého ex. Je jasné, že když jsem celý život "pařila" jen theSims, trochu mi trvá než se naučím něco takového. A tak jsem s hraní této hry na chvíli přestala. Osud tomu chtěl a na srazu anime fanoušků se konal český turnaj LoL. Můj nově nabytý přítel (později partner) zde hrál zápas a ochotně mi každý můj sebestupidnější dotaz objasnil. S ním jsem znovu začala hrát a zlepšovat se. Pro některé je možná nepochpitelné, že jsem se musela naučit hrát bez zapnutého pohledu (z statického na volný) ovládat myš dvěmi prsty najednou (abych to objasnila, jsem levák ale myš mám nastavenou jako pravák a klikala jsem jen ukazováčkem), a pod. Ale nějaký postup tu je. Nejlepší je hrát o zkouškovém! :D
- screen championů, které hraji včetně skinů, které mám -

Don´t Starve
Ačkoliv ji už tolik nehraji, musím ji zmínit. Grafika je originální a skvělá a oč jde? Zlý mág Vás přesunul kamsi. Vy zde musíte přežít, problém je v tom, že jakmile se octnete ve tmě riskujete, že Vás něco zabije. Musíte si sbírat jídlo, shánět suroviny, vyhýbat se příšerám (psi, pavouci), a pod. Cynalézáte, stavíte opevnění, hledáte kouzelné předměty a když se Vám poštěstí dostanete se i do dalšího světa. Hra je oddechová ale i tak skvělá. Jakmile zemřete, začínáte nanovo.

ŽIJI ZASE BLOGÍSKOVÝM ŽIVOTEM ANEB TAG?

19. května 2014 v 19:14 | YumeOokami |  SKLÁDKA
Eh, při přečtení komentáře "nominovala jsem tě do tagu" jsem si říkala, ježiš marja on mě ještě někdo čte a zapojuje do řetězákových aktivit? Na jednu stranu je to milé a dlouho tu nic takového nebylo. A občas je fajn vrátit se do pubertálnějších příspěvků ne?

Takže:
Nominujte pět blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů
Vymyslete deset otázek pro ty, které budete nominovat
Informujte blogery o tom, že jste je nominovali.

1) Povězte o sobě deset věcí
1. Většinu svého života nepoužívám své jméno ale pseudonym.
2. Vystudovala jsem grafickou školu a teď studuji vysokou pedagogickou.
3. Ráda bych ale pracovala v reklamce, než učila.
4. Baví mě fotit, kreslit, psát, zpívat a občs chodit po mole jako modelka či fotomodelka.
5. Mám děsně arogantní xicht.
6. Většina popilace mě spíš nesnáší, ale já miluji ty co si zjistí, co jsem za člověka.
7. Jako malá jsem se narodila předčasně, mezi pátým a šestým měsícem, zbytek jsem doklepala v inkubátoru.
8. Napamatuji si jména ani data.
9. Občas se až moc zaobírám minulostí.
10. Mám doma jako mazlíčka ježka.


2) Odpovězte na deset otázek blogerky/blogera, který vás nominoval
1. Máte rádi bouřky? Proč?
Bouřku miluji i nenávidím v jednom, přijde mi krásná, úchvatná ale z hřmění mám panickou hrůzu kdy se krčím v posteli/skříni/či nečím náručí a nevnímám nic kolem jen děs.
2. Co ve škole nejvíc nesnášíš?
Deadline.
3. Řekl/a bys o sobě že jsi chytrý/á?
Spíš bych řekla, že nejsem blblá (s čímž by spousta lidí nesouhlasila) ale Einstein taky nejsem. Spíš průměrný člověk, který postupem času degenruje.
4. Jaký názor máš na: Angličtinu? Němčinu? Španělštinu?
Angličtina je dobrý jazyk pro domluvení se kdekoli a ráda bych jí jednou uměla na vyšší úrovni, Němčina je prostě hnusný jazyk, a Španělštině vůbec nerozumím, ačkliv mám bratra v Dominikánské Republice, ale jazyk je to hezký.
5. Baví tě psát články na blog? Proč?
Rozhodně mě to baví, jinak bych je nepsala. Jen někdy víc a někdy míň, podle toho přidávám.
6. Byl/a jsi někdy v novinách, v televizi?
V novinách asi ano, když jsem tancovala Country a v televizi úplně ne jen ve videu z koncertu a conu.
7. Co bys udělal/a kdyby ses dozvěděl/a že zítra bude konec světa?
No bez peněz je těžký si užít poslední den a zkusit všechno co jsem si neskusila. Asi bych odjela někam k moři kde jsem nebyla, s rodinou a tam čekala na konec.
8. Jaký předmět máš nejblíže k pravé ruce?
Penál.
9. Umíš střílet z pistole? Pokud ne, chtěl/a bys?
Střílela jsem několikrát ze vzduchovky a šlo mi to.
10. Kam jde člověk /jeho mysl/ když zemře? Existuje ráj? Nebo Reinkarnace?
Dle mého reinkarnace.3) Vymyslete deset otázek pro ty, které budete nominovat.
1. Kde by jste chtěli nejraději žít?
2. Vysněná dovolená a proč?
3. Čtete knihy? Proč ano, proč ne?
4. Co Vás štve na našem státním zřízení?
5. Co Vás poslední dobou dostalo do špatné nálady?
6. Co naopak Vás nejvíce rozveselilo.
7. Na co se těšíte o prázdninách?
8. Jaké exotické zvíře by jste chtěli mít doma? Proč?
9. Jakou schopnost,jste vždy chtěli ovládat? (možnou i nemožnou)
10. Proč jste si zakládali blog?

4)Nominujte tři blogery.

5.Informujte blogery o tom, že jste je nominovali.

I´M WALKING ON SUNSHINE

19. května 2014 v 13:50 | YumeOokami |  DIGITÁLNÍ TVORBA
Práce z klasické grafiky, propojení kovorytu a počítačové grafiky. Dokresleno tabletem Genius EasyPen f610. Cirka dvě hodinky. A ve finále jsem ještě zjistila, že jsem to vlastně nemusela dělat. Nájs.


UČITELSKÝ MENZES

19. května 2014 v 13:46 | YumeOokami |  PLACEBO
Nadpis je tak trochu nadsázkou... vlastně ne, není. Ačkoliv mám i učitele, zdá se že poslední dobou má své dny, a tak jako on, nejsem nepříjemná ani já. Naštěstí se mě to netýká, jak řekla má spolužačka, jsem taková vlezdoprdel, že mám strašně moc výhod. Ačkoliv jsem test napsala, známky z otázek nebyly nic moc na to, že jsem z toho maturovala za jedna. No sranda.

Kdo je ale opravdu perlička na naší katedře, je paní z vyššího vedenní, u které máme tři kredity a zápočet. Ten obsahuje naučit se na zpaměť 400 obrazů a k nim kontext. Sama si však jména nepamatuje. Miluji vysokou!

A teď jdu zničit všechen svůj osobní život abych dala aspoň nějaký předmět.