Červen 2013

TETOVÁNÍ

26. června 2013 v 11:07 | YumeOokami |  PLACEBO
A je to tady, včera jsem si splnila jeden z mých malých snů. Nechala jsem si udělat kérku, a už teď můžu s jistotou říct, že ne poslední. Vůbec to nebolelo, spíš štípalo, na dvou místech trochu víc nepříjemně ale můžu s klidem říct, že na to co jsem čekala to bylo bezbolestné. Trvala dvě hodiny i s přestávkou a je ještě krásnější, než jsem si představovala. Tatér byl příjemný a milý (Tattoo-Booger), odjížděla jsem opravdu nadšená a teď už se o něj jen postarat.


POMATURITNÍ VEČÍREK 2/2

9. června 2013 v 20:50 | YumeOokami |  PLACEBO
Tak jak jsem slibíla dodávám fotky, naštěstí se foťák stihl vybít ještě dřív, než jsme všichni vypadali zle. Ikdyž někteří vypadli zle už na začátku, viz. fotografie níže.Moje milované pití, griottka s džusem, cca 6 panáků a stejně jsem byla střízlivá.Moje druhé nejmilovanější pití, chupíto a teď už to pijí všichni!


POMATURITNÍ VEČÍREK 1/2

8. června 2013 v 14:06 | YumeOokami |  PLACEBO
Tak ještě jednou budu otravovat s maturitou, protože včera jsem si byla pro maturitní vysvědčení. Přijela jsem na intr ve čtvrtek večer a bylo mi oznámeno, že na svůj bývalý pokoj už nemohu, a tak jsem šla na pokoj za bývalou spolubydlící z minulého roku, Aduš, a s námi tam spali i můj milovaný Kuba (ten co mi pomáhal nejen s plesem) a David. Hráli jsme aktivity do jedné do rána, fakt jsem nečekala, že se u takové společenské hry tak dobře pobavím.

Naspala jsem jen pár hodin a už jsem na sebe soukala šaty a šla si pro vysvědčení. Hezky jsme si stoupli do řady jak na porážku a ceremoniál mohl začít. Ještě než začali, řekli že vyznamenání mají jen dva lidé, automaticky jsem si ukázala na dva "šprty" od nás Markétu a Standu. Ale oni řekli "Markéta a Dáda". V tu chvíli ze mě vypadlo jen "COŽE?" a koukala jem dot udivně. Po prá chvílích se mi tohle vyvdčení i dotalo do rukou. Z angličtiny dvojika.

Taky jem zjitila, že protokoly z maturit, kde máte body mají i zadní stranu, kde vám píší hodnocení. Takže v mé češtin stojí: Text plně odpovídá zadanému tématu, téma je zpracováno plně funkčn. Tet odpovídá zadanému komunikační situaci a zadanému útvaru. Pravopisné a tvaroslovné chyby se v textu objevují místy, chyby zásadně nemají vliv na čtenářský komfort adresáta. Slovní zásoba je motivovaně bohatá, rozmanitě lexikální prostředky jou pln funkční, nevhodně volené výrazy e v tetu nevyskytují. Výtavba větných celků je promyšlená, syntaktické protředky jsou vzhledem ke komunikační situaci pln funkční, nemotivované odchylky od pravidelné větné tavby se v textu nevyskytují. Kompozice textu je precizní, text je vhodně členěn a logicky upořádán.

Jo slovo precizní se mi líbí. No ale abych se dostala k jádru včerejšího dění, měli jsme "poslední" polečnou akci, i s učitelema. Musím uznat, že jsem se opravdu bavila a ta hrstka co nepřišla jsou prostě hlupáci ale byla to paráda i bez nich. Žádná dramata, žádný pláč, jen zábava a maximáln šikanování třídního vola. Fotbálek se stejně asi nikdy nenaučím ale docela jsem lidi porážela, chvílemi. Přetávám pít protože to stejně se mnou nic neděla, dálala jsem i šet panáků griotky, tak pět chupíta, teqiullu, frisca a jsem ready, vážně. Dřív jsem pořád zvracela a nosila brýle a teď. Paráda. Mylím že e to vyvedlo a fotky budou zlý.

Ty lidi mi vážně budou chybět, i ten život. V něčem jsem ho měla opravdu ráda, jo vím, že většina lidí mě moc nemusela ale časem se za mou ochotu začalo sklízet ovoce. Lidi pochopili, že nejedu proti nim ale naopak. Takže s klidem můžu říct, že mě nemají rádi jen ti závitivci co potřeboují vytvářet melodramata. Na polygrafku se nedá zapomenout, a nedá se vyprávět musí se prožít. A ať se mi za ty čtyři roky staly i zlé věci budu vždycky vzpomínat jen na ty dobré. Přátelství a první lásku se vším všudy - od totální zamilovanoti, štěstí až po bolet, vztek a hořký konec. A tak to má být. Tenhle život se mi bude těžko opuštět.