Květen 2013

MATURITA COMPLETE

28. května 2013 v 22:38 | YumeOokami |  PLACEBO
Tak a už to mám za sebou a mohu s nadšením říct že úspěšně. Před takovýma velkýma událostma se přiznám - modlím. K babičce a světe div se, vždy mi to vyjde.

Chtěla jsem si vytáhnou z technologie buď to jedničku, nebo sedmnáctku. Vytáhla jsem si sedmnáctku což byla: grafická úprava novin a časopisů a CTP, CTF technologi + jednoduchý příklad doby falcování. Popsala jsem celou stranu a ani mi nemuseli radit.

U angličtiny jsem si přála nějakou pod otázku: my holiday. A vyšlo mi to, ikdyž angličtina je hodně členitá a mě připadalo, že jsem mlela totální sračky. A opravdu jo! Na papíře jsem měla spoustu krásných vět ale z pusy už mi to nevyšlo. Pak mi učitel řekl "nauč se ten minulý čas" a já jenom smích "hrůza to bylo co?" a on "néé". A nebo bylo vtipné když jsem řekla že v mém městě prostě nic mimo divadla není, tak se mě ptal a kino? A já jo to tam je. A muzeum? Jo to taky. A úplně jsem všechny zabila, když se mě učitel zeptal, zda-li budu potřebovat s projektem pomoct a já mu odvětila "no, because i live in Mladá Boleslav and i know everything!" všichni vybuchli smíchu a po odchodu řekli, že jsem feministka!

No a u českého jazyka jsem si přála Proměnu, kdyžtak Kuličku. Nakonec jsem si vytáhla ještě lepší dílo a to Krysaře. Myslím, že jsem toho řekla dost, vše co jsem potřebovala.

No a verdikt? Vše za jedna. Sbírala jsem bulvy po podlaze, bála jsem se čtyřek, doufala v trojky, přála si dvojky a ono to dopadlo takhle?! Teď se to už jen sečte se známkami z písemných a mám to. Sedmého pro vízo a pořádně se ožrat! Naposled, v Rumburku jako polygrafák.

Musím uznat, že ten život mi opravdu bude chybět. I ty lidi. Nepřátelé, přátelé, moje první láska ikdyž se teď spíš nenávidíme pořád to byly skvělé tři toky, někdy méně někdy více ale polygrafka se prostě musí zažít!

PS.: taky jsem si na hlavě udělala děsnou úleťárnu, já a růžová! Ale je to prdel :D

A chcete vědět, co maturantky dělají noc před maturitou?
BRNO

23. května 2013 v 22:10 | YumeOokami |  PLACEBO
Nějak se nejde pochlubit, byla jsem tři dny v Brně na soutěži mladých grafiků. Přijelo jedenáct škol z toho čtyři ze Slovenska. Jela jsem s Kubíkem, skvělým člověkem, se kterým jsem organizovala i celý ples. Očividně jsme skvělý tým, který otevře velký byznys a budeme nechutně bohatí.

První zadání jsme dostali ještě před hlavní osutěží a to PROSPEKT, který jsem tu již zmiňovala. Za tuto práci jsme získali čtvrté místo, au. No pak jsmedostali zadání uděla banner pro Brněneské letiště, nápad jsem měla dva dny v hlavě, protože náš mistr to dobře odhadl. A tak jsem svůj nápad i zrealizovala. Letadlo z mraků. Nějak jsem byla přesvědčená, že jsem to ještě nikde neviděla. Za to jsme dostali první čtvrté místo.

Třetí byl plakát pro hokej Kometu na dětský den. Dávám to sem hodně zmenšené protože je možné, že oboje bude použito pro propagační účely. No musím uznat, že jsme mysleli, že odjedeme s jedenáctým místem. Pak se to začalo blížit k pátému a oni nás stále nevolali. Do teď tomu nemůžeme pořádně uvěřit ale mám z toho určitě velkou radost. A k tomu skvělé věcné ceny.

A jako bonus jsem se stihla sejít s Ryuu :3

2/3 COMPLETE!

16. května 2013 v 14:25 | YumeOokami |  PLACEBO

Nějak jsem nechtěla rozebírat maturity, dokud jsem nic nevěděla. Ale dneškem už vím alespoň to, že písemné jsem dala. Český jazyk na 69% a anglický jazyk na 73%, vůbec nechápu, jak to, že mám angličtinu lepší. A úspěšnost mé slohovky byla 93%, jo teď se na chvilku docela cítím a budu nosti nos nahoru. Ne ani ne.

Dneškem jsem skončila i praktické zkoušky, musím uznat že první dvě (sazba a pak krabičky na čokoládu obsahující vektorování) byly strašně úmorné. Byla jsem z toho neskutečně unavená. Dneska byla montáž což mi přišlo strašně snadný (snad nedostanu čtyřku jako minule, protože jsem zbrklá) a pak web. Jo sranda. Zeptala jsem se sice jen jednou ale ten web fungoval jenom proto, že se mu chtělo.

Teď už je vyhrát soutěž v Brně a pak udělat ústní. Tak nějak doufám, že to bude v pohodě. Že to prostě člověk okecá. A hlavně už mám naplánované prázdniny, a rozhodně ty plány nechci měnit.