Duben 2013

VYSVĚDČENÍ

30. dubna 2013 v 14:30 | YumeOokami |  PLACEBO
Tak už to mám za sebou. Ode dneška již nejsem studentem polygrafky, jen udělat tu maturitu. Stále mi nedochází, že za dva dny maturuji, beru to prostě jako test, ikdyž trochu obsáhlejší. Ale taky to mám jen na hodinu a rozložený do několika dnů. O to horší jsou ústní, to bude asi o trochu horší ale snad ne moc, písemné mi vadí méně. Trochu víc mám strach z didaktické a slohové práce z angličtiny. Ale co, nějak to dopadne. Musí, a já doufám, že pro mě dobře. Sbohem živote na mé milované polygrafce.

Jo a co že to mám za známky? Dvě trojky z matiky (kde mi nic jiného ani vykouzlit nemohl) a z angličtiny. Kdybych dostala trojku z angličtiny i na maturitě byla bych kurva spokojená!


PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

25. dubna 2013 v 20:23 | YumeOokami |  PLACEBO
Tak moje přijímací zkoušky byla jedna velká imrpovizace a ironie. Do Ústí jsme se s mamkou dostali vcelku v pohodě a k UJEPU taky. Hned jsem naběhla do budovy a u paní na přepážce jsem se zeptala kam mám jít. Nevěděla. Tak jsem vletěla do prvního výtahu a zmačkla patro pět, které bylo psáno v dopise. Výtah napsal error a vyjel do třetího patra. Tak jsem zase sjela dolů a při vystupování jsem se přifařila k davu co mluvil o přijmacích zkouškách až jsem se dostala na správné místo.

Zde už bylo vcelku dost lidí, odhadovala jsem to tak kolem padesáti. Načež všichni měli obrovské desky velkoformátových obrazů a někdo dokonce i plátna. Takže jsem si přišla dost trapně. Hned jsem si všimla hezkého chlapce, který svou přítomností tak nějak rozvířil dav, načež jsem zjistila že udělal nějaký projekt s fazolema. O tom později. Zapsali si naše občanky. Nutno podotknout že z domova jsem vyrážela v 6.30, sraz byl v 8.30 a v 9.30 nám začala zkouška. Přifařila jsem se k slečně co už UJEP studuje a nakonec mi věnovala velkoformátovou čtvrtku, kterou jsem já neměla, protože velké formáty nekreslím. Jen tak mezi námi nekreslím vlastně skoro vůbec. Prostě jsem si dost připadala, že tam nemám co dělat.

Já byla v ateliéru ve sklepení a podle slov studentů UJEPU jsme měli tu lepší skupinu zkoušejících, a opravdu mi nebyli nepříjemní. Vtipně jsem si doma nechala vytištěné portfolio a měla sebou jen pár ubohých kreseb. Načež jsem alespoň zjistila, že mám flešku s portfoliem. Povšimla jsem si, že onen mladík, má sebou notebook.

"můžu se tě na něco zeptat? ale je mi to takový blbý"
"no ptej se"
"myslíš, že by jsi mi mohl půjčit počítač, zapomněla jsem si papírové portfolio ale mám ho v datech"
"jo jasně v pohodě"

Prostě težkej pohodář. Dali nám zadání Bazar, Rovnováha za zrcadlem a Vnitřní - vnější. Vybrala jsem si Bazar, protože hned jsem si vzpomněla na turecké bazary. Kdo nezažil neumí si to představit. Snažila jsem se to pojmout realně i snově najednou, spojit víc technik. Obrázek byl dost pastelový ale i tužkou a i prořezávaný. A je děsnej takže vám ho neukážu!

"Mou inspirací byl turecký bazar, který jsem navštívila před rokem Snažila jsem se ukázat pocity, které jsem měla a skloubit něco reálného - statického, se snovým. Tou statickou částí je objekt kreslený tužkou, je to minaret, kterých je po Turecku nespočet. Je "nedokreslený" a pokračuje črtem připomínající výkres architekta doplněn popisky o rozměrech, reálná jsou čísla snová je hodnota "do nebes". Bazar připomíná barevné koření. Vyřezané čísti znázorňují krajku, kterou jsem is vždy vybavila při pohledu na výzdobu minaretu."

Nějak se mezi naší malou skupinkou roznesla fáma, že na kreslení máme jen dvě hodiny a tak jsme každý docela dost fofrovali. Načež jsme nakonec ve dvanáct zjistili, že máme čas do dvou. Tak jsem pokračovala dál. Někde mezi tím si mě zavolali na pohovor, který byl asi trochu katastrofa. Zeptali se mě, kdo dělala sochy na Karlově Mostě, ha ha. Za prvé si mám špatnou pameť na jména a za druhé to asi ani nevím. Tak se zeptali co je to imresionismus. Tak to jsem dala nějak z hlavy, z nějaké minimozečku co si ukládá tohle info co nepoužívám. Pak už se mě ptali na věci, co byly z mého písečku. Pocit jsem neměla nijak špatný. Na konci můj možný spolužák odnesl práce a ještě jsme si sedli a pokecali. Bylo to fajn.

Myslím, že jestli půjdu na vysokou bude ze mě magor, ty prostory a naučit se ten nový systém? A jaký mám pocit, nijaký spíš si říkám, že mě nevezmou. Ale sranda to byla. Jsem skopaná jak kůň. A teď už jen tu maturitu.

Je fakt, že mě čím dál tí víc začíná chybět to, co ještě nezkončilo. Tři roky zamilovanosti, bolesti, smíchu, radosti. Ikdyž vím, že jsem ve škole neoblíbená, stejně mi to tam bude chybět. Ikdyž už s tím, kterého jsem milovala nejsem i to mi bude chybět. Bude mi chybět všechno na co jsem byla zvyklá. Ještě bych si ty čtyři roky dala znova. Moc se na nové věci netěším, asi nemám ráda takovéhle velké změny. Malé ano, ale takový radikál. Nový město, lidi. Vím že mi bude dobře ale už chci aby tohle období odchodů skončilo. Aby mi už bylo dobře. Jak?

Tak.

SLZA BOLESTI

24. dubna 2013 v 21:48 | YumeOokami |  GALERIE
Své pitomé připomínky si nechte pro sebe. Vymodelkované fotky jsou hezké mám je ráda, ale o něco víc mám radši emotivní fotky, reálné emoce. Je jedno za jakých okolností vznikly, jde jen o to, že jsou pravé a snad je to i vidět.


DENNÍ DÁVKA KUREVSKÉ ROZTOMILOSTI

23. dubna 2013 v 19:31 | YumeOokami |  PLACEBO
*meow*
Jen jsem vám chtěla ukázat, jak bych vypadala kdybych šla na poslední zvonění. Ovšem, já musím mít vždy něco spešl a tak mám přijímací řízení, talentovky. Nejdřív jsem byla ráda, že nepůjdu, protože při každé chlastací párty se třídou se bojím, že člověk, kterého jsem kdysi milovala, se změnil natolik, že by se snažil oblejzat naše spolužačky, jen aby mi ublížil. Ale teď kdy jsem si zkusila jaká to byla sranda, mi to je líto. O to víc že celý můj kostým bude mít spolubydla co pro to nehla ani prstem a ještě je hezčí než já. Jo život je fajn.


ŽENA

20. dubna 2013 v 13:12 | YumeOokami |  PLÁTNO
Náčrt mi trval tak dvacet minut a předlohou mi byla Marylin Monroe, které se to samozrejmě ani trochu nepodobá. Pak dalších dvacet minut jsem dodělala část vlasů a pak jsem na to dva dny ani nesáhla. Až včera ve škole, kdy jsme měli spoustu volného času, tři hodiny, a to jsem kresbu dodělala. Vím že má hodně nízkou hlavu. Ale na to že jsem čtyři roky na tužku ani nešáhla to ujde.BLÍŽÍ SE TO

20. dubna 2013 v 13:01 | YumeOokami |  PLACEBO

Jo jo, už se mi to blíží. Necele dva týdny, a mám maturitu z angličtiny. Celou dobu jsem se nagličtiny nebála, ale teď jsem začala. Dneska jsem doděala portfolio, protože ve čtvrtek jedu na UJEP na zkoušku. Tak uvidíme, jak to dopadne. Nehodlám to řešit, teď je o píď důležitější ta maturita. Minulý týden jsem se chtěla učit, tak jsem se učila jen jednou. Taky jsem udělala webovky ale nejde mi to nakódovat, takže jsem docela vytočená. Sbalila jsem si velkou část intru. No a teď aso zvednu prdel a půjdu se učit angličtinu, a kreslit.

MONTÁŽ

16. dubna 2013 v 18:56 | YumeOokami |  PLACEBO
Jo, takže maturita z montáže? To vidim tak za jedna, maximálně za dvě protože je skoro jistý, že něco zapomenu. Ale jinak to vidím, docela dobře. Horší bude ten zbytek. Vyvolávali jsme na CTP filmy, to je dost jednoduchá pakárna, ja chci filmy! Říkala jsem si, jak se budu od pondělí učit, jak budu kreslit a já nevim co všechno. Je úterý a já udělaal úplný kulový, ale co, ono to nějak dopadne, ne?

Hrozně mě baví na facebooku ty zamilované obrázky s textem "nejlepší pocit na světě je ten, když víte, že někomu na vás záleží" a já si za to hned dodám "a nejhorší je, když víte, že nikdo takový neexistuje".

Takže v zimě jsem neměla depresi a teď ji budu mít? No asi se vážně začnu učit.

ČEKÁNÍ

15. dubna 2013 v 22:50 | YumeOokami |  GALERIE
Mám ráda čekání na metro, když vím, že jedu za někým, koho jsem čtyři roky neviděla. Byla sranda, když jsem jej málem nepoznala.


NEBE

15. dubna 2013 v 22:36 | YumeOokami |  GALERIE
Už jsem vám říkala že miluji nebe? Ano, tak je to pravda. Ne? Tak miluji. Od doby co jsem viděla Bokura Ga Ita a spíše v hrané verzi, mám k nebi jiný vztah, ale měla jsem ho ráda už i dříve. Prostě mě něčím fascinuje. Jak je proměnlivé a v létě prostě nádherné. Tolik barev, tvarů a mraků a tak podobně.BIČ

15. dubna 2013 v 16:30 | YumeOokami |  PLACEBO
Jo, jo, upletla jsem si na sebe bič (ikdyž já bych si ho radši koupila v sexshopu i s poutama, nu což). Začala jsem cvičit, po prvním cvičení (běhání na běžeckém pásu) jsem tři dny nemohla chodit. Od té doby to bylo v pohodě a já tak 1-2x do týdne šla "běhat" na jaký si Orbitrek na internátu. Teď jsem si postahovala zumbu a pouštím si to na plazmě. No, vůbec to nedávám, načež vypadám jako kurva postřelená laň! Takže nějaká sexy zumba na veřejnosti se nekounná. Ne na tohle fakt nikoho nesbalím. Proboha hlavně, ať mě to nikdy nenapadne! Všechno mě bolí, už chápu proč mají tak pěkná těla. Tak uvidímě jak dopadnu já (pokud nebudu na vozíčku).

Jsem ráda že něco dělám, aspoň se hýbu a mám o to víc energie a to rychlejc večer usnu. Jenže maturita u zkoušky se blíží a já bych měla něco začít dělat!

Chci svaly! Ne tohle co se tváří jako pevné břícho...