Prosinec 2012

HOBBIT

26. prosince 2012 v 19:53 | YumeOokami |  SKLÁDKA

obr. od mého přítele Rykyho

Měla jsem tu možnost jít do kina na nový film Hobit, a jsem za ni ráda. Nejsem nějaký velký fanda Pána Prstenů, viděla jsem každý díl maximálně dvakrát, ale tuhle příležitost jsem si prostě nenechala ujít.

Vracíme se o šedesát let zpět, do dob, kdy byl Bilbo Pytlík ještě mladík. Jednoho krásného rána se mu na zápraží objeví pověstný čaroděj Gandalf šedý a představí se mu. Zeptá se Bilba, jestli by nechtěl na dobrodružnou výpravu, ten je ale spokojený ve svém domečku a tak nabídku odmítne. Jenže ještě tentýž večer u něj zaklepe postupně několik trpasličích návštěv (vcelku třináct trpaslíků), které mu zplundrují spíž. Biblo nechápe, proč k němu přišli, v tom se ve dveřích znovu objeví Gandalf a vše Bibovi vysvětlí.

Jde totiž o dobrodružnou výpravu, do opuštěného trpasličího města pod Osamělou horou. Kterou obsadil hrozivý drak. Draci totiž zbožňují zlato, stejně tak jako chamtivý král, který si ho střádal a tím přihnal na město zkázu v podobě draka. V čele výpravy je králův syn, bojovník Thorin, který chce městu obnovit slávu. Město leží na východě a oni musí projít velkým skalním systémem, mimo to je jim v patách Thorinův dávný nepřítel, bílý obr. Který zabil Thorinova otce a ten mu na oplátku usekl ruku. Dlouho si Thorin myslel, že je mrtvý a to že je živ jim komplikuje cestu. Ve skalním městě potká Bilbo někoho, kdo mu zcela změní život. Gluma. Glum je mazaný a chce Bilba zabít, Biblo se snaží zachránit hádankami, které jedna osobnost Gluma má ráda. Když už to vypadá, že Bilbo prohraje, dá Glumovi záludnou otázku. "Co má hobit v kapse?"

Glum se nemůže se svou prohrou smířit a tak i přes Biblovu výhru jej chce zabít. Díky ruce osudu si Bilbo náhodou navlékne prsten, který Glumovi ukradl a zjistí jedno z jeho kouzel. Stane se neviditelným a Glumovi unikne. Když se dostane ze spárů Gluma, objeví se bílý obr. Celou dobu si všichni myslí, že je pro ně Bilbo přítěží ale teď ukáže svou odvahu a ubrání Thorina. Nakonec situaci zachrání Gandalf.

Film má skoro tři hodiny a mimo potřeby záchodu mi nic nescházelo. Všechny záběry byly uchvacující a hudba stejně tak. Film je plný neuvěřitelných scén, které by v realitě nefungovaly, ale na to jsme zvyklí už z Pána prstenů a tak už to tolik nevnímáme. Myslím si, že ten kdo nešel na 3D o hodně se ochudil, já osobně proti dabingu nic nemám a tak byl pro mě tento film velkým zážitkem. Už se nemohu dočkat dalších dílů.

POUR FÉLICITER VECTOR

24. prosince 2012 v 19:22 | YumeOokami |  OSTATNÍ
Nakonec jsem se dokopala udělat Vánoční příní, bylo pro maminku ale přetvořila jsem to i k obrazu svému. Je to celé dělané ve vectoru. Pro pořádný náhled klidkněte na obrázek.


POUR FÉLICITER

22. prosince 2012 v 20:57 | YumeOokami |  PLACEBO
Tenhle rok se mi nezdál ničím až tak zajímavější než ty roky před ním. Pořád jsem studentka, pořád ještě prolejzám, stále mám přítele a přátelé (ač to některým může připadat neskutečné). Stále mám čtenáře (což se zdá spíš mě neskutečné). Sníh na Vánoce prý nebude, ani mě to nepřekvapuje, sníh na Vánoce si pamatuji jen jako malá holka. Naši potomci už možná ani sníh nebudou znát. Vemte si, že žiju jen dvacet let a už vidím ty globální změny, kdy pro nás sníh na Vánoce byl samozřejmostí a dnes je náhodou. Konec světa se taky nekonal. V televizních novinách říkali, že prý lidé se na to i těšili. Že by to bylo vysvobozením z jejich nelehkých situací. Fascinuje mě, co si dokáží vymyslet. Jsem přesvědčená, že i člověk, který je na dně nevěří, že bude konec světa. Já nevěřím tomu, že by se z minuty na minutu svět zhroutil, muselo by tomu předcházet spousta změn. A pokud by to člověk bral jako konec nějaké lidské éry, lidského myšlení, tak i tak se mi nezdá, že bych od včerejška byla jiná. Nebo kdo koliv jiný, že by se změnil. Pak to odložili na rok 2018 a já nevím co ještě. Vzhůru k manipulaci lidí, masirování médií! Sledovat tyhle věci mě vážně baví.

A abych dostála toho, že jsem blog s pornografickým obsahem, postnu vám sem své Vánoční přání, nerozmazaných verzí je dost ale aby to bylo přístupné postnu rozmazanou. A můžu se bavit zase tím jak mi sem moji milovaní hejteři psali jak jsem hnusná, vychrtlá, anorektická/tlustá a já nevím co ještě. Jen do mě! Samozřejmě já si připadám krásná a sakra sexy!

Všem Vám přeji aspoň trochu klidné Vánoce, dárky podle vašeho gusta. A hlavně ať se Vám v příštím roce vyhýbají všichni kreténi, co nemají nic lepšího na práci než řešit váš život. A pokud už bohužel nějakého potkáte, tak hlavně klid, ignoraci a smích.

VÁNOČNÍ KONEC

20. prosince 2012 v 17:44 | YumeOokami |  PLACEBO
Uf, už je konečně konec, ode dneška prázdniny až do 7. ledna. A já s miláčkem a pokemonkama si to prodloužíme až do 13. ledna. Zní to možná jako spousta času ale nakonec to tak vůbec nebude. Musím zařídit věci kolem plesu, který je za dva měsíce, měla bych udělat nějaké okruhy na maturitu, která je za čtyři měsíce. Chci nějak dořešit Silvestr. Chci si užít ještě čas s miláčkem protože to bude už jen a jen horší, s časem. Neskutečně se těším až to budu mít všechno za sebou. Stres mě nijak nedohání, strach nemám ale chci aby to už bylo pryč. Taky mi dost žere čas hra. Myslela jsem si, že já nikdy nebudud pařit ale LoL mě pohltilo. Asi radši dělám cokoliv jinýho než učení. A to mám ještě upravit fotky z Turecka, kterých je přes třista a minimálně dvěstě jsou balony, u kterých jen s těžkým srdcem budu nějaké fotky mazat.

ZANEDBÁVÁNÍ

17. prosince 2012 v 19:22 | YumeOokami |  PLACEBO

Jo, zanedbávat blog mi teď poslední dobou jde až moc dobře. Ono když řeknu, že nemám čas, tak ani nelžu. Pořád rozjíždím nějaké projekty. Už i lidi osmítám, protože na ně nemám čas. V posledních pár dnech jsem byla na praxi a tam bylo neskutečně práce. Prostě vánoční svátky (pohody, klidu a míru - ha ha), a hlavně pátky jsou nejhorší.

Ale stihla jsem aspoń do Vánoc udělat své první tričko, inverzní Skeleton pro Ogieho. Do toho jeden den byl Den otevřených dvěří naší školy, a já dělala přednášku o našem časopisu Bezevšeho, kam i píšu - tam už jsem slavná osobnost (smích). Krátkou, výstižnou a učitelé byli unešení, ne nebylo z čeho. Zkamarádila jsem se přes můj velký údiv s prvandama a teď to jsou moje pokémonky.

Během toho týdne co jsem byla na praxi jsem se snažila zařídit dárky. Nakonec jsem to více méně všechno zařídila v jeden den. Naštěstí mám takový super předvánoční systém, kdy nakupuji dárky behěm několika měsíců před Vánocemi a pak už se nemusím stresovat. Takže jsem nakoupila balící papíry začala balit. Jen já si můžu koupit průhledný balící papír! Nevím co to je za pitomý výmysl!

Jaké jsem kupovala dárky ani nemá smysl vypisovat, ale koupila jsem i dárky do práce a jsem ráda že všem udělali radost. Také jsem udělala "tajný" projekt (a jelikož doufám, že to tu ze školy nikdo nečte tak ho i napíšu). Schválně je ten rpojekt anonymní a tak snad nikoho nenapadnu já. Vytvořila jsem dopis z vystřižených písmen z novin kde stálo "Milý Ježíšku, přeji si aby byla polygrafka navždy tak úžasná". Za prvé mám tu školu opravdu ráda a za druhé, proč někomu úplnou jednoduchou hloupostí neudělat radost před těmy svátky? To že nemám ráda Vánoce já, neznamená že někomu nemohu nezjištně udělat radost. Ale je to tajemství, tak pššt, ne že to někomu vykecáte.

Jsem hrozná, když jsem byla nakupovat nekoupila jsem dárky jen ostatním ale i sobě, no co! Je to blbá vlastnost ale tak malou radost šperky jsem si udělala. Musím teď trochu šetřit protože od doby co máme auto je zvykem, že Vánoce má spíš naše auto a ne my. Posral se nám alternátor, zbohem 5000,-, které mohly být na snowboard. Když jsem řekla tátovi, že by my ho mohl zaplatit za 3000,- radši mi začal vysvětlovat proč to nejde. No dobře, spokojím se s tím, že mi platí aspoń ty lístky na koncerty, protože nevim co bych bez nich dělala.

Maturitní ples za dva měsíce, maturita za pět, narozeniny za pět. Nechci na to myslet ale asi už budu muset. Poslední dny které si užiji bude Silvestr a lyžák, a pak adios nervy. Bylo by dobré, kdyby mi ta maturita došla až po ní, občas se mi povede, že nějaké skutečnosti se mi v hlavě sepnou až později a já se vyděsím zpětně (viz. skoro smrtelná bouračka v autě).

A jak jste na tom vy? Už máte všechny dárky koupené a zabalené? Těšíte se na Vánoce? Já osobně nejvíc na to jídlo!

BEATFEST

10. prosince 2012 v 20:50 | YumeOokami |  PLACEBO

BEATFEST
Festival rádia Beat, 50 let od založení značky Marshall a pocta Jimu Marshallovi, který 5. dubna 2012 zemřel. Festival se konal 8.12.2012 v Praze na Výstavišti, v Incheba aréně. Začínal od šesti hodin a končil kolem půl dvanácté. A co jste mohli vidět?

ABRAXAS
Česká kapela založená roku 1976, z trosek původní kapely Abraam, frontmenem kapely je Slávek Janda, méně známy bratr Petra Jandy z Olympic. Mě osobně tato kapela nic moc neříkala, ale rozhodně nehrají špatnou hudbu.

BLUE EFFECT
Hlavním motorem této kapely je Radim Hladík, jehož um na kytaru je neuvěřitelný, a kdykoliv ho bezpečně poznáte. Jeho jméno k Blue Effect neodmyslitelně patří. Blue Effect jsou znovu obnovená kapela, jelikož před lety zemřel zpěvák, řekl pan Hladík, že už nikdy nebude hrát. Jenže o pár let později, složil nové Blue Effect, v nově sestavě s mladými umělci. Znala jsem nádhernou baladu -Sluneční hrob, která zazněla ve filmu Pelíšky. Líbilo se mi, že po celou dobu co hráli, svítili na ně jen modrá světla.

KRUCIPÜSK
Je česká skupina, hrající metal, trash metal a hardcore. Po pravdě jsem z nich docela rozpačitá, ačkoliv mi tento styl hudby nevadí, Krucipüsk mi až tolik nesedly. Něco se mi líbilo, něco méně, ale rozhodně jsem ráda, že jsme měla tu možnost si je poslechnout. Určitě si je nedám jako hudbu do auta, ale jednou za čas si je poslechnout není špatné.

WANASTOWI VJECY
Kdo nezná Wanastovky, jako by nebyl! Wanastowi Vjecy je česká hudební skupina, hrající od roku 1988 produkující experimentální pop rock, s punkovou minulostí. Frontmenem je Rober Kodym. I když jsem na nich byla nedávno, jsem ráda, že jsem je mohla vidět znovu. Každou píseň někomu věnovali, někomu, kdo už mezi námi není, a samozřejmě i panu Marshallovi. Zahráli mé oblíbené písně "Letíme na Venuši", "Sbírka zvadlých růží" nebo "Andělé".

KABÁT
Asi největším lákadlem byla skupina Kabát, která hraje hard rock a frontmenem je Josef Vojtek. Stylem by se daly přirovnat k americkým AC/DC. Byla jsem ráda, že na Beatfestu jsou, protože když měli šňůru, nehodlala jsem za lístek dát 2 000,- všechny tyto hvězdy za 450,- je jakoby jste spadli do hudebního nebe. Kluci zahráli i staré věci jako "Dole v dole", "Ona je hotová", "Žízeň" ale i nové skladby, například "Kdo ví jestli"

Beatfest jsem si pořádně užila a jsem ráda, že jsem tam mohla být a aspoň trochu vzdát hold člověku, který dal hudbě nový zvuk a nám nové požitky. Líbila se mi organizace, kdy kapely hrály opravdu maximálně hodinu, přece jenom stát pět hodin, je fuška- Naštěstí při posledních dvou kapelách jsem se rozdováděla, až jsem se zapotila a možná i shodila nějaké to kilíčko.

ÚSMĚV

9. prosince 2012 v 14:42 | YumeOokami |  PLACEBO

Tento usměv bych chtěla věnovat všem sviním, kreténům, zmrdům, courám a podobným existencím, které jsem v životě potkala. A poděkovat jim za všechny ty hnusné překážky, které mi postavili do cesty. Díky nim jsem se stala silnější ale i lepším člověkem. Protože jsem si řekla, že nikdy nechci být tak ubohá jako vy. Děkuji, že jste se o mě tak starali, abych nezapomněla že žiji.

BATERIE JE NA BODU MRAZU

4. prosince 2012 v 18:26 | YumeOokami |  PLACEBO

Poslední dobou si připadám tak nějak vybitá. No jo, zima. Kupodivu mě ještě nedostihla zimní deprese, třeba se jí tento rok vyhnu. Na severu je taková ta Ladovská zima bez koček. Jo, zima je krásná - zevnitř! Občas si říkám, že mít o třicet kilo víc bude mi teplejš, ale asi ne, jsem prostě zmrzlina a je mi zima furt a všude.

Pro změnu je týden školy, že by měl člověk nějaký čas se říct nedá. Pořád něco píšem a já si uvědomuji jak moc mě baví se učit. Práci mám taky ráda ale to učení mi bude chybět, už vydím jak mi zakrní mozek, přestanu hezky psát a podobně. Všude už vidím ten Vánoční shon. Když jsem byla v obchoďáku, říkala jsem si proč je tam tolik lidí a proč tak panikaří, až mi došlo, že je vlastně prosinec. Prokletý Vánoce! Nesnáším Vánoce a očividně mi to i zůstane, ikdyž se prozatím ještě nic hrozného nestalo. Dárky už mám nakoupené, teda jen pro mamku a milouše. Nějak nevím co komu kupovat.

V týdnu jsem byla na posledním dílu Rozbřesku. Ne nejsem nějaká Twilight magorka, ale když už jsem viděla všechny díly, šla jsem se pobavit znovu. V minulém díle mě šokoval Belly porod a tentokrát mě šokoval celý film, ona už to není taková sladká pakárna, a vůbec konec se mi líbil. Už mi chybělo hlasité komentování filmu v kině s Gigi. Ale prasárna to je dobrá, viz Renesmé a Jacob.

O víkendu nejspíš v sobotu pojedu na Neviditelnou výstavu, do muzea Karla Zemana, a od šesti na Beatfest. No nemám toho málo, do toho jsem ještě chtěla vidět Sviťáčka a dát mu Turecký tabák. No sobota vypadá sakra narvaně.