Září 2012

PŘED/PO

15. září 2012 v 18:51 | YumeOokami |  RETOUCH

Před lety mě někteří lidé nařkli, že si moc retuchuji fotky. Zatímco já si retušuji jen kruhy pod očima, protože s pletí problém nemám a pak si hraji z barvami. A většinou si myslím, že úpravy vidět nějsou, takové ty velké zásahy. Jen sami posuďtě, jestli na této fotografii něco poznáte. Pod perexem máte před a po. A veřte, že bych si dokázala zvětšit oši, zmenšit nos nebo bradu a podobně. Co na to říkáte? Líbí se vám úpravy? Taky si retušujete fotky? A pokud ano, co si retušujete?


NEZDRAVÁ

14. září 2012 v 18:04 | YumeOokami |  PLACEBO

Když žijete na intru, začíná být hnusně a máte nulovou obrany schopnost, je to nejsnažší pro vás onemocnět. Což se mi i podařilo, vždy si první večer myslím, že umírám na neznámou nemoc a nedožiji se ráno. Nadopuji se paralenem a jedinné co dokážu je spát. A tak jsem ve čtvrtek odjela domů.

V úterý jsem jela do Boru na zumbu, rozhodně je tam lepší než v Rumburku. Čirou náhodou jsem večer potkala Týnku a Dendu, tak jsem s nimi chvilku poseděla. Pak pro mě přišel milouš. Myslím, že zrovna ten den jsem vychladla protože ještě ten večer mi už bylo zle. Ale je příjemní usínat u něj.

Ve středu jsem nějak školu vydržela ale ve čtvrtek jsem už do školy nešla, vyspala jsem se, sbalila si a odvezla milouše domů a pokračovala až k sobě. Kdyby mi mamka neřekla, ať přijedu ani bych nejela ale jsem ráda doma. Příští týden jdu zase do praxe, těším se.

Konečně mi byl vrácen stolní počítač, tak jsem ho zase dala někomu jinému. Uvidíme, snad s ním půjde něco udělat. Ve škole se rozjely plány na maturitní ples. Přespříští týden musím jít do DK a snad už nám dají ty balíčky. Jsem z toho teochu na nervy. Ale jen trochu. Doufám, že to půjde hladce.


HATERSTVÍ

8. září 2012 v 16:09 | YumeOokami |  SKLÁDKA

Sice o mě lidi říkajím že nesnesu kritiku, jsem sobecká, namyšlená a já nevím co všechno. Ale když to tak vezmete kolem a kolem, tak tu pár haterů mám, a haters vždy budou. Protože je tenhle způsob vyjadřování ukájí. Ale nikdy jsem tomu člvoěku nezakázala přidávat komentáře a ani je nesmazala. Proč? Zdá se mi to jako zbabělství. Za prvé, pokud je ten člověk tupoň, tak si lidi jeho bezduché a dementní komentáře přečtou a řeknou si co je to za vola. Výsledek? Danná osoba je za debila. Za druhé si stejně najde způsob jak na blog psát (škola, kamarádi). Takže pokud je to ten ukájející hater málo kdy se ho zbavíte. Za třetí mu asi dost ležíte v žaludku a nejspíš spíš než že by vás viděl jako hlupáka mu vadí, že jste v něčem lepší.

Ano, spousta lidí mě označilo za hatere ale vidím rozdíl mezí haterstvím a konstruktivní kritikou. Když napíšu ""seš pí*a vym*daná co má v hlavě hov*no" tak jsem hater (a ano jde to napsat i vytříbenějším stylem). Ale pokud napíšu "promiň ale ve fotografiích jsou základní chyby, kdy máš useklé xy ale líbí se mi kompozice" je to konstruktivní kritika. I kdybych napsala "nelíbí se mi to" není to haterství.

Dostávám se ke slečně, která nemá ráda hatery (a kdo má že?). Ale když napíše na blog, cituji, "že lidi, kteří píší jen hnusné komentáře a nikdy nic pěkného blokuje" nečekala jsem, že když jsem jí po jejím hnusném komentáři k měmu autu na které jsem vysazená pokud ho někdo uráží (a na to jsem v článku i upozorňovala) napsala podobně nepříjemný komentář k fotkám jejího přítele, který div nesnědl čočku u webcamery, když jí posílal pusu. Myslím že to jak to prezentovali bylo opravdu nehezké. Dá se to udělat i hezky. Možná to vypadá jako lásky plné gesto ale po delší době si jeden nebo druhý uvědomí, jak trapné fotky dostaly do oběhu internetu. A chci ještě podotknout, že jsem klidně mohla být nepříjemnější a vylíčit jí do podrobna co si o tom myslím, jenže jsem se trochu ohlédla i na svou situaci a zvážila to.

Načež jsem zjistila že jsem blokovaná. Je to slečny boj, asi ji vadí, že ji všichni nemilují a povoluje komentáře jen uctivačům jejího kultu. Proti slečně samotné mám minimum ale její přístup se mi zdá opravdu dětinský. Jen ať, má na to právo, někdo je dítětem rád. Rozhodně počítám s tím, že si to přečtě a řádně okomentuje, ale já jsem natolik vyspělá (klidně i blbá), že jí nezablokuji. Já nejsem srab a konstruktivní kritiku si s potěšením přečtu. A klidně i hatery, ti mi vždycky dokáží zvednout náladu (a to nebyla ironie).

A víte co vím zcela jistě? Že se slečna urazí a nic poučněho si s článku nevezme. Možná to vypadá jako strašně urážející a vysmívají se článek, ale rozhodně to tak vypadat nemá. Asi jsou mé vyjadřovací schopnosti došti špatné, protože to opravdu myslím dobře, chci na něco poukázat.

JSEM ŠÍLENĚ DOSPĚLÁ

7. září 2012 v 16:35 | YumeOokami |  SKLÁDKA
Jsem tak dospělá:
• že si vydělávám peníze
• že organizuji ples nebo Advík
• že řídím auto
• že chodím pít
• že komunikuji s dospělými lidmi
• že si vyřídím doklady
• že jezdím po celé republice
• že jsem samostatná
• že jsem zodpovědná
• že se starám i o ostatní

A taky jsem tak dospělá že:
• nosím každou ponožku jinou
• miluji lízátka
• tancuju jak magor po pokoji
• koukám na pohádky a animáky
• kreslím všude ovečky a beránky v krabici
• se mazlím s mamkou jako by mi bylo pět

Myslím že někdo "šíleně dospělý" ani není. Pořád někde v nás bude dítě. A pro naše rodiče budeme vždy dětmi, napořád. A ani bych sto procentně dospělá být nechtěla, to díte v nás nám dává radost (i starost). A občas vypnout a být zase dětmi je příjemné. Toto TT mi příjde takové, ironické a hloupé. Proto jsem ho i tak ironicky pojala.

RETOUCH ELLEN BURST v02.

4. září 2012 v 22:32 | YumeOokami |  RETOUCH

NA VLÁSKU: ŠŤASTNĚ AŽ NA VĚKY

4. září 2012 v 21:00 | YumeOokami |  MEDIÁLNĚ
Film Na vlásku se dostal mezi mé oblíbené animáky, miluji animáky, možná u nich občas i brečím (ale míň než mamka). Ale prostě tenhle mi přirostl k srdci, když byl nový koukala jsem na něj pořád dokola, a říkala si jak je to hezký ale hlavně i vtipný. O to větší radost jsem měla, když jsem narazila na tohle video, dodělaný konec.


RETOUCH ELLEN BURST

4. září 2012 v 20:07 | YumeOokami |  RETOUCH

CO SE DĚJE?

4. září 2012 v 18:29 | YumeOokami |  PLACEBO
~ víš jak, nase* si, ty víš ;) ~

Tak jo, začal nám školní rok děcka, a co to znamená? Musíme se učit. A co ještě? Musíme se připravovat na maturitu! No na konec uvidíme jak to dopadne, třeba to nedám a třeba budu premiant, kdo ví. V sobotu jsem byla v Galatee na modní přehlídce, kde jsem dělala hostesku, příště bych se už měla ukázat na mole, haháá. Uvidíme, ani nevím, jestli se mi tam chce.

Taky jsem šla dva dny spát v pět ráno, takže jsem byla dost zničená. S hostesingem mi pomáhala slečna, která mi připomínala jednu couru co znám a mám na ní averzi, jsem ráda že nedám na předsudky, protože slečna byla moc příjemná. V neděli jsem si zbalila a jela jsem na int (načež jsem pak zjistila že jsem si třičtvrtě věcí zapomněla). Stavila jsem se v Boru za Týnkou a Ondrou na kafe a pak za miláčkem. Byla jsem nevyspalá, zmožená, nevrlá a tak jsem u něj zůstala, skvěle jsme si večer užili a šli brzo spát. Milouš měl ze spaní nějakou mazlivou, takže kdykoliv jsem si chtěla udělat prostor, přimáčkl mě k sobě ještě víc. Jelikož mi ale bylo z nevyspání a hladu zle, nakonec jsem si ten prostor udělala a rychle to zaspala. Ráno jsem nás hodila do školy. Milouš mi pomohl s věcmi nahoru do pokoje, kde jsem k mému překvapení nebyla sama. Spolubydla tam záhadně byla taky. Pak mi časem došlo, že se mnou bydlet nebude, že je tu jen přechodně, než se jí uvolní pokoj. Je mi to vcelku šumák, jen se mi trochu zdá že se jedná o mě beze mě.

Markétka se rozhodla, že bude dojíždět, takže se mnou bude bydlet jen v zimě, kdy by dojíždění mělo spoždění a tak. No máme praxi, měli jsme být u Šabaty na iMac ale z toho jsem se naštěstí vyvlékla. Za prvé mě nemá rád a za druhé jsem šla na webovky, které si stejně musím a chci zopakovat. Udělala jsem sice nějaké, ale stejně se mi nelíbí.

Lolko nemůžu hrát, protože internet je tu totálně na píču, seká se to a nakonec to spadne. Simsy ještě nemám a na dokoukání seriálu jsem nějaká líná, ale ne asi si to zapnu. Dokoukala jsem Podivuhodný příběh Benjamina Butona a Na hraně lásky. Oba filmy jsou skvělé.

Dnes jsem chtěla jít fotit ale zase mě zradila zrcadlovka. Včera jsem s ní fotila měsíc a vše bylo v pořádku, dnes už zase černé fotky. Parádička, je jako já, jen když se jí chce. No po pravdě se těším, až budu doma, až půjdu na praxi doma a uvidím zase ty fajn lidi co mě mají rádi. Narozdíl od těch kakabusů co tu na mě koukaj. Fajn, ať si jsou hnusní, já pro ně tím pádem nehnu ani prstem. Můžou si vše zařídit sami, když jsou tak skvělí. Neříkám, že já dokážu něco zařídit úplně sama ale rozhodně nejsem celá urvaná pro ně něco dělat, když jsou takovýhle. A zkuste někdo říct že je to jen v mojí hlavě!

A co vy a vaše první dny ve škole? Na intru? Prváci? Čtverťáci?

~ no všimla jsem si toho vážně brzo -___- ~

~ jsem za svoje vadné oči ráda, proč? Protože ikdyž jsou takové, někdo je miluje *_____* ~
FOTOGRAFIE pod perexem (klikni na celý článek)