Březen 2012

PLESÁNÍ

26. března 2012 v 14:43 | YumeOokami |  PLACEBO

Věřte nebo ne ale po dvou letech vztahu šel můj drahý se mnou na ples. Jsem šťastná. Tak neskutečně. Odpoledne jsem si říkala, že is zdřímnu, což nakonec nevyšlo. Ale dala jsem si v klidu sprchu, šla na zmrzku, byla online, jak se dnes říká a pomalu začala úpravy. Ani ne tak na sobě jako na ostatních. První na řadu přišla Nikolka, které jsem připevnila vlasy (moje první připevňování). Potom jsem trochu oškubala Míšu a nakonec učesala Verču. Pak jsem se pustila na sebe, nějak jsem si nebyla jistá řasama , které byly přehnané ale i tak jsem se naštěstí v davu ztratila. Měla jsem půjčené šaty od spolužačky ale necítila jsem se v nich dobře a tak jsem se stejně převlékla do svých od popela. Nakonec dorazil můj milovaný, který byl v kvádru a kravatě ode mě neskutečně sexy. Prostě oblek je oblek. Asi nějaká úchylka z tanečních nebo nevim. Panikařila jsem, jestli mám všechno, boty a tak podobně. Ještě před plesem jsme si sedli s Markétkou a Honzou dolů do Galerky a dali si pizzu. Za kterou jsem byla neskutečně vděčná, jinak bych na plese asi umřela hlady. Nakonec jsme se vydali do domu kultůry. Přišli jsme tak akorát na to dát panáka a podívat se na nástup. Esko měli hezké video před nástupem o maturitě. Pak přišel samotný nástup, některým to slušelo (například bývalá spolubydlící se nelíčí a tak a na plese neskutečně prokoukla), jiným méně (když má někdo čaty, které mu nesluší, nebo šaty, které byly na minulém plese a nebo chodí jako cvičená gorila - kazí to dojem). No tentokrát jsem víc pila než kouřila. Potěšilo mě, že na plese byla skoro půlka mojí třídy i lidi, do kterých bych neřekla, že by na ples přišli a nakonec to bylo moc fajn. Ale nejvíc jsme vděčná za dokonalý večer s přítelem, pili jsme a tancovali, to bylo prostě nejlepší, nemusela jsem brečet v rohu že si se mnou nikdo nechce zatancovat. A ne Markétko, vůbec mu to neslušelo! Na první předtančení jsem moc neviděla, odšerpování jsem neřešila a půlnoční jsem neviděla od začátku ale musím uznat, že se jim opravdu povedlo. Bohužel ještě nemám fotky od fotografů, až budou hodím sem edit.

Taky jsem si na plese zařídila práci, respektivě mi ji nabídli. Ještě že jsem zhubla! Budu dělat hostesku, ve středu se jdu domluvit. Naštěstí tam spolužák bude dělat za barem, jupí. Večer po plese jsem si trochu ublinkla ale hned mi bylo líp. Rávno se mi tošil svět, cítila jsem mírný tlak v hlavě a rozhodně jsem něměla chuť na jídlo. Naštěstí mi "tchýně" (pro tak skvělýhoi člověka je to tak hnusný slovo) dala zázračné kapičky na vyrovnání žaludečních šťáv a tak jsem si pošmákla na výborném obědě. Celý víken jsme se vlastně váleli, chvilku byli venku pro nanuk, nebo hráli prší na balkóně. A ta čůza nám ten víkend stejně neskazila, spíš mě ještě víc pobavila.

No venku je krásně, na chvilku si zapnu simíky a pak půjdu ven. A vy by jstě měli přestat číst tyhle žvásty a jít taky! Viděla jsme nějaký článek s nadpisem "platit blogování" ježiš za tyhle ty kecy? I kdyby to bylo životně důležité rady nebo tutoriály, jakože tu jsou, i tak bych to nedala spoplatněné. To že se o to chci podělit je má volba. Když to někdo chce zpoplatnit tak ať vydá knihu.

~ s milovaným <3 ~

~ s Markétkou, po roce stejné místo a podobná fotka, a mezi levou a pravou najděte pět rozdílů! :D ~

ZEMĚ ZTROSKOTÁVA ZATÍMCO LODĚ PLUJÍ

19. března 2012 v 17:08 | YumeOokami |  SKLÁDKA
Už dlouho jsem nenapsala nic smysluplnějšího na téma týdne ale toto mě nějak oslovilo. Mimo to, jsme na podobné téma nedávno psali malou prověrku v občanské nauce, tak tedy, moje země.

Toto slovní spojení se dá pochopit hned několika způsoby, jako Země, naše životodárná planeta plná vody, lidí, zvířat a rostlin (ne nevypínejte nás, hlava vás snad bolet nebude). Kdo by neměl rád Zemi, je to prostor, kde všichni dýcháme životodárny kyslík, a prožíváme jakýmkoliv způsobem své prchavé životy. Jenže přecejenom se někdo najde, ikdyž se tváří, že to není jeho problém. Všichni v hloubi duše planetu Zemi milují ale někteří ji mlčky zabíjí a myslí si, že jsou nedotknutelní. Války, bolest a utrpení. Nejenže trpíme mi ale i naše planeta. Možná by jsme netrpěli, možná nám to jen oplácí. Sopky, zemětřesení, tornáda, hynutí zvířat a rostlin. Za všechno si můžeme sami. Země nám dala život a mi jím mrháme. Mohly bychom tu být stamilioný let ale budeme tu jen miliony let.

Další význam těchto slov je země, jako Čechy. Srdce Evropy kde žijeme. Vezmu to teda jako krajinu, jako místo, kde žiji a cestuji. Čechy mi příjdou krásné, ačkoliv mám ráda teplo a subtropické pásy, jsem šťastná za to, že se zde vystřídají všechna roční období. Je tu živorodé jaro, hřející léto, barevný podzim a chladná zima. Nedokážu představit, že nějaký tento výjev je mi odepřen. Máme tu vše, nač si vzpomeneme, krásné rybníky a jezera, která nám zpříjemňují léto a není nepříjemné, když se nalokáme. Můžeme zde chytat ryby nebo lovnou zvěř. Máme tu hory, které si myslím nejsou vůbec špatné. Máme vše, na co si vzpomeneme, a když se nám náhodou zasteskne po teple, nebo zimě, máme vlastně vše kousek.

A teď má země jako stát, jako politický stát. To co se děje v Česku mě ubíjí. V čechách se začíná žít špatně. Vím, že bych to neměla říkat, já která si sedím na internátě hezky v teple, cvakám do klávesnice drahého notebooku, koukám na milovaný HTC telefon a skříň mi přetéká oblečením, ale za co? Za cenu mé strhané matky? Za to, že už teď jsem v podstatě zadlužená (ne svou vinou) a měla bych jít pracovat? Ano mohla bych se narodit v Africe ale žiji zde a proto hodnítím situaci tady v čechách, k česku dřívějšímu. Vše je dnes o penězích ale na děti, důchodce, samoživitelky, nemocné, bezdomova a spousty dalších nic nezbívá. Protože vše nakradou bohatí a zdraví. Jsme chudí na inteligenci, kdyby jsme nebyli, chovali by se naši politici jinak a nebo by jsme je nevolili. Problém tento zasahuje nás všechny. Byli jsme velmoc ve skle a dnes? Dnes jsou sklárny zavřené. Měli jsme cukrovou řepu a dnes jsou továrny na cukr srovnané se zemí. Měli jsme zemědělství a dnes jíme rajčata bez chuti, které prapodivně vypadají pořád stejně i po čtrnácti dnech. Měli jsme toho mnoho a dnes máme málo kvalit a více ztrát. Lidi pracují, ikdyž by měli odpočívat a já jako "dítě" se bojím zítřka.

Yum.

NATĚŠENOST

19. března 2012 v 16:11 | YumeOokami |  PLACEBO
Po delší době se něco v mém životě konečně mění a tak mám aspoň co psát. Ve čtvrtek večer jsem sebrala pár spolužáků a odjeli jsme domů, měli jsme odpolední od půl druhé do osmi a to znamená, že v pátek máme volno. Celou cestu na mě z nějakého důvodu blikali a já vážně nevím proč. Děsí mě to, ale auto bylo v pořádku tak nevím.

V pátek jsem nějak normálně vstala a šla mamce a sobě pro léky. Potom na poštu pro balíčky s hadříky (plavky, trička, nadkolenky). A odtamtud kousek do firmy Perfecta print, kde budu mít individuální praxi. Pan Topinka na mě neměl moc času a tak jsem všechno vyřešila s druhou majítelkou, slovenkou. Už se těším až budu moct denně poslouchat slovenštinu. V Rossmanu jsem si koupila štěteček na kouřové líčení. Od spolužačky si půjčila šaty na ples a v pátek se půjde na esko. Zajímalo by mě, kdo všechno tam bude. Třeba Flegmatik, snad nám to s Zelenookým nezkazí náladu, respektivě jemu, já budu ignorovat, blbečka. Potom se trochu těším na Krevetku ale opravdu jen dost málo. Večer jsem šla na divadelní hru Scapinova šibalství. Dokonalá hra, dlouho jsem se takhle nesmála, a pan Ruml hrál úžasně. Vždy jsem ho měla v hlavě jako Lexu ale to je prosím jeho nejhorší životní role, prostě podle Lexy jsem myslela, že je to blbý herec ale on je tak skvělý, opravdu skvělý! Pak jsme se ségrou doklusaly domů a převlékly se na punkový koncert známého, který mě zná jako kojence. Ve svém punk oblečku jsem zvedla trochu pozdvižení a možná taky proto, že jako správná podpora jsem trapčila vepředu u pódia, když na celém place bylo tak deset lidí, ale i tak to bylo fajn. Jen mě šokovalo, že jsem to dokázala za střízliva, jaksi jsem dělala taxíka.

Dneska si zkusím lehce dobarvit vlasy jen šampónem, snad to půjde, nechci pořád vlasy trápit barvou. Ještě na to hodím masku a uvidí se. Venku je krásně ale já nemám s kým jít ven. Přátel tu mám pramálo, ale třeba si je vytvořím ty týdny co tu budu. Jsem lehce nekreativní ale mě to nějak nevadí. Paprsky krásně hřejí a já se nemůžu dočkat třicítek, až se budu smažit někde u vody, kde mě bude srát tlustá píča, no to je fuk.

Doufám, že vy nezevlíte doma jako já, a procházíte se na tom krásném slunku. Že má člověk hned lepší náladu? Ikdyž u mě to stejně nějak nepomáhá.

EDIT 19.3.: článek jsem psala v sobotu a od té doby jsem ho zapomněla zveřejnit. Takže vlasy jsem si dobarvila a v pohodě to šlo, takže šampóny doporučuji, měla jsem Palette (stejně jako barvu) a dark cherry, kupodivu to fialové je. Sinovec byl poprvé se mnou v cirkusu a byl nadšený, ta dětská radost. Začalo mi být smutno až u medvědů ale ty akrobacie byly luxusní. Taky jsem koukala na Princeznu Fantaghiro a zamilovala jsem se do TOHOTO herce. A nakonec jsme zjistila, že hraje ve filmu, který jsem si oblíbila jako mladší, je trochu úchylný ale také nehorázně smutný a to je film (seriál) Piráti (Caraibi).


PŘEŠLAPY CELEBRIT

19. března 2012 v 16:06 | YumeOokami |  MEDIÁLNĚ
Všechno je jen názor z mé strany a tak mě prosím neukamenujte. Fotografie jsou z článků ze super.cz, to je příšerný bulvár občas ani nevím proč to čtu, možná proto, že nad tím člověk nemusí nijak přemýšlet. Žádných hlubokomyslných myšlenek a článků se zde nedočkáte. Takže zde jsou přešlapy celebrit a vtipné nadpisy a články servru super.cz.

MODE WEB

14. března 2012 v 10:06 | YumeOokami |  WEB
Další školní práce - web. Tentokrát těžšího rozvržení. Vím, že vy vidíte jen obrázek ale za tím obrázek je zdrojový kód v html a css. Je to sranda, teď mě trochu mrzí, že zrušili sblog.cz tam jsem si mohla s kódem vyblbnout a prosrala jsem zapalacenou doménu ale co, to nevadí.NEHTY

14. března 2012 v 0:00 | YumeOokami |  MEDIÁLNĚ
Nehty, né každý je má tak aby si je mohl lakovat a proto aby mohl, s tím musí něco udělat. Nehty potřebují vápník, bílkoviny, vitamín A,B,C, křemík a zinek. Pro mě, jsou nehty důležité, pokud je máte okousané kazí to vzhled. Mlžete vypadat sebe líp ale to jak vypadají vaše ruce, při podávání podravu nebo prohrabování ve vlasech, o vás hodně napoví. Já jím na nehty doplňěk stravy BIOSIL, má spoustu vitamínů a zinek (ten je dobrý i pro krev). Ale i přesto všechno se mi nehty třepí a tak si je často lakuji, abych je zpěvnila. Daří se, když mám nehty nalakované, nelámou se. Nejradši si na ně kreslím nějaké vzory, nebo francouzkou manikůru. Ano, nějaký ten čas to zabere, ale to mi nevadí, ráda si ho udělám. Co námchybí, když jsou naše nehty oslabené a dělají se nám bílé flíčky?

VÁPNÍK
Najdeme jej ve spoustě potravin a minerálních vodách. Například v ananasu, banánu, brokolice, broskve, coca-cole, čínské zelí, housky, veky, hroznové víno, mango, meloun, mrkve, nektarinky a mnoho dalších. Stačí hledat.

BÍLKOVINY
Kuřecí a krutí prsa, tuňák v oleji, treska, kapr, králičí, telecí, pstruh. Tvaroh, bílý jogurt, sýry ementál, niva hermelín, mléko a kefír. Hrách, fazole a čočka. Šunka vepřová a drůbeží, špagety, piškoty, ryže, chléb pšeničný a celozrný.

VITAMÍN A
Játra, mléčné výrobky, vaječný žloutek, rybí tuk. Mrkev, rajčata, paprika, špenát. Meruňky, švestky, ananas, broskve.

VITAMÍN B
Celožitný chléb, citrony, rajčata, mrkve, kapusta, květák, kokos, hrozny, švestky, zelené saláty, špenát, banány, pomeranče, kvasnice, mléko, máslo.

VITAMÍN C
Citrón, pomeranč, grepfruit, limetka, šípek, černý rybíz, kapusta, kiwi, brokolice, zelí - ano všechyn nakyslé potraviny.

CO SE NÁM OPAKUJE?
Kapusta, banán, rajčata, mrkev, špenát, chléb, aj...

MANIKŮRA
Je snadné dojít si nehty udělat ale já osobně se o ně ráda starám sama a na manikůru si zajdu jen občas, přecejenom je to i peněžně vyčerpávající. Dobrou radou je, že by se nehty neměly vůbec stříhat a pokud tak je potom zapilovat, nenechat je jen tak neupravené, jsou pak ostré a náchyné k třepění. Lepší je nehty jen pilovat (každý týden minimálně jednou, nehty pak sílí). Taky by se měl používat podkladový lak, ten vaše nehtry ochrání před obarvením, nebo škodlivinám z neznačkových laků (a že jich používám dost). Díky podkoladovému laku je i snažší zbavení se laku, já si pod barevný lak dávám bezbarvý a pak jej můžu snadno sloupnout ani nemusím odlakovávat (jen zbytky).

ODLAKOVAČE
Většinou jsem používala ty obyčejné od vietnamců, jak mají víčko ve tvaru květu, jsou zelené, žluté a růžové, s ruskými nápisy. Ale teď jsem si zamilovala odlakovač od značky ebelin z dm.

LAKY
Čím dražší, tím lepší? Myslím, že tomu tak není, například značka She-he se mi zhnusila. V lahvičce má lak nádhernou barvu ale na nehtech je barva ošklivá, musíte si nalakovat deset vrstev a ještě špatně zasychají. Za to jsem si oblíbila Miss Sporty, Essence a vietnamské laky s názve DaVinchi, nevím zda-li je prodávájí i někde jinde. O laky se ale člověk musí starat, je dobré koupit si přípravek na rozředění ztuhlého laku.

A PAK?
Pak už je jen na vás jak si své laky vyzdobíte, na youtube je spousta skvělých videií, kde se můžete inspirovat. Nebo zadat do googlu nail art a podobně. Ale základem jsou krásné a zdravé nehty. A zde máte mé nehtové kreace.


BB CREAM

9. března 2012 v 17:51 | YumeOokami |  MEDIÁLNĚ

BB cream jsem objevila nedávno, v Japonsku jej používají hlavně Gyaru a Mori girls. BB je zázračný krém/make-up, který vám zajístí skvělou pleť, bez pupínku a ještě vás ochrání před UV zářením. Jako nevýhodu jsem slyšela světlost ale to je, myslím si, otázka času. Prozatím vlastní zkušenost nemám ale už jsem si bědnala vzorek. BB cream najdete na bb-cream nebo na garnier.cz (zde si můžete zažádat o vzorek a na FB stránkách můžete i o celé balení soutěžit) a porovnání cen máte na heureka.cz.

"V jediném kroku sjednocuje, tónuje, maskuje, hydratuje, rozjasňuje a chrání pleť. Nanášejte podle potřeby na čistou pleť. Aplikujte samostatně, nebo použijte jako bázi pod make-up. Když ráno vstanete, po cvičení, jako osvěžení po práci."

ZENITH

5. března 2012 v 22:56 | YumeOokami
Konečně nás ve škole učili "webovky", prozatím jen přes "čtverečky". Řezat grafiku se budeme učit až příští týden. Prozatím umím nakódovat design a dělat tabulky. Zde je jedna má práce, druhá přibude příště, zapomněla jsem si jí stáhnout na flesh. Nesnáším IE a Microsoft, kódování musejí mít jako jediní jiné! Snad existuje prográmek co to překódovává, něco takového mi bylo řečeno.CESTOVÁNÍ

5. března 2012 v 22:33 | YumeOokami |  PLACEBO

Předpokládám, že mojí italiánku jsem vám ukazovala ale nedá mi to vám jí ukázat znovu. Je to prostě moje milované auto. V neděli jsme jeli s maminou na nákupy, natankovali jsme plnou a já se vydala do školy. Vyzvedla jsem spolužáka, akorát mě trochu podělala navigace, s klidem jsem měla jet be zní. V Rumburku mě padesát metrů od cíle zastavili páni policisté a chtěli abych se legitimovala. Po prvé v životě a to mám řidičák jen půl roku! Takže řidičák, techničák, a? Na něco jsem zapomněla, naštěstí mi záhy blesklo - povinné ručení. Pán mě pořádal o vyndání "zelené karty", zděsila jsem se ale nakonec jsem se uklidnila, protože zelená karta byly opravdu dva zelené papíry. Vše v pořádku, auto kradené není, tak jsem si o padesát metrů dál zaparkovala. Ponaučení? Koukněte se co všechno předkládáte ať nevypadáte jako blbec. Snad jim to podle datumu řidičáku došlo.

Dneska jsem si říkala, že se podívám po obchodech ve Vansdorfu, vzala jsem sebou i Markétku. Takže rádio na plné koule, nabíjet telefon, zapnout navigaci a řadit! Bylo krásně, to sluníčko mě hladilo po tváři, celou zimi mi to neskutečně chybělo. Ve Vansdorfu jsme toho moc nepořidily, spíš jídlo! Tak jsme se ještě sebraly a jely do Nového Boru, tam jsme nakonec taky moc nepořídily ale já se aspoň konečně sešla s Týnkou. Nakvartýrovaly jsme se jí hned domů, protože já frajerka si chodila jen v mikině. V tu dobu už nesvítilo sluníčko takže byla vcelku pořádná zima. Bylo šest a mi měly jen půl hodiny na vrácení na intr. Protože Markétce ještě není osmnáct a správně se mnou ani neměla jet, né že to někdo prásknete, socky!

O víkendu se budu snažit naučit v prográmku, co vykresluje stavby. Pokud se to naučím, budu dostávat slušné peníze a můžu pomoct mamce finančně s domácností a ještě živit auto. Ještě si musím zařídit praxi v Boleslavi a zavolat na kliniku kuli malému zákroku. Drže mi palce!

Y.O.

VOSÍ PAS

5. března 2012 v 20:43 | YumeOokami |  FIGURÍNA