Srpen 2010

PROČ?

29. srpna 2010 v 15:31 | Yume Ookami |  PLACEBO
Jo tak to je jedna z nejméně zodpovězených otázek, poprvé za svůj život se těším do školy a co? Já musím onemocnět a proč né rovnou nějakou řádnou, zákeřnou nemocí.

Neví se jestli mám angínu nebo mononukléózu (ta by znamenala měsíc doma a půl roku léčby + celoživotní následky) no co to je? Fakt příšerně mě bolí v krku TT_______TT nemám hlad, bolí mě hlava a oči, všechno prostě. Byl tu milouš a aby se neřeklo dostal zánět uší TT_____________TT tohle prostě nepochopím.

Zítra budu o nemoci vědět víc ale já chci prostě do školy! GRRR :D

LEGRACE JE PRYČ

23. srpna 2010 v 12:19 | Yume Ookami |  PLACEBO
Tak nám to končí děcka, nevím jestli mám závidět těm co jsou na základce nebo těm co jsou na vysoký :D rozhodně ale nezávidím těm co jdou do prváku. Za prvé, nový lidi, nový místo a tak. Za druhé podlí druháci jako jsem já :D né dělám si srandu, prváci a prvandy mě nechávají chladnou.

Budu zase bydlet na nějošklivějším pokoji celého intru, s třema super lidma, sedět asi budu sama nebo s Tomíkem. asi spíš s Tomíkem, mohl by mi radit o matice a já jemu o češtině (takhle jsem to měla na základce s Gigi *-*)

Do školy se těším jen na pár individuí, jinak ani moc ne. A budete se divit ale těším se na češtinářku a na ten Rumburskej vzduch. A jak se těšíte vy do školy?

~to když jsem musela tahat kola od auta, by jste nevěřili že jsou tak špinavá :D musela jsem to zvládnout 2x za den XD to víte když v rodině chybí chlap, tak ho zastává nejsilnější jedinec a to jsem já :D~

RYBIČKY 48 - ZAMILOVANÝ/NEŠŤASTNÁ

20. srpna 2010 v 13:03 | Yume Ookami |  MEDIÁLNĚ
Nejdřív Vás musí ujistit že nesnáším české písničky, jenže tahle je prostě dokonalá. :D Nejlepší je věta "když vykřikuje promiň, lásko já už budu" :D


Další je Fan video, myslím že hodně povedený.


No a teď video kde jsem song našla, je to vide z AF ´10 :)


MODRÝ SVĚT

14. srpna 2010 v 14:33 | Yume Ookami |  PLACEBO
Zase tu máte drazí nějaký kec z jahodového světa, který se spíš mění na modrý svět. Modrý svět je v Novém Boru - kde mám svého milovaného prince.

Dlouhou dobu jsem byla sama, nevadilo mi to, naopak byla jsem spokojená, až na každodenní deprese, podceňování se, nenávidění se a každonoční pláč. Jo tak to bylo, ale nestěžovala jsem si (nebo snad ano? XD).

Jenže vše se změnilo a kupodivu k mému předešlému životu k dobrému, je strašně zajímavého že jakmile si najdete někoho koho milujete (a nejlépe i on Vás), pohled na svět, život a sebe samu se nesmírně změní. Tak nějak je všechno hezčí.

Můj muž má modrý pokoj, oproti mému červenému je to velikánská změna. Je tam chladno a klid. Člověk si tam nádherně pročistí hlavu, spí se tam příjemně (neříkám že u mě ne :D). Prostě jeho modrý svět *-*.

Jinak jsem teď zhlédla film "Sherlock Holmes" na popud toho že Kinu ho viděl :D nebavilo mě to do jisté části ale teď mi ten film přijde dokonalý a neskonale promyšlený.

Taky stahuji "Moyashimon - příběh z hnojárny" tohle anime jsem viděla pár dílu na nějakém z ročníku AnimeFestu kdy jsem myslela že rozkopu kino jak mi to anime vadilo ale teď se na něj celkem těším :D.

PS: taky Vám přijde divné mít blog a postovat na něj jak svoje fotky tak fotky přítele jako photoshoot?

NEKO

4. srpna 2010 v 16:02 | Yume Ookami |  DIGITÁLNÍ TVORBA

No od Advíku mě nějak chytlo barvení a už vůbec v PC. Bohužel kreslit neumím takže to není můj line-art a i barvení je pěkně čudné. Mimo to ani nemám tablet takže vše je myší a proto to je tak strašný :D. Enjoy it.

LINDSAY LOHAN

4. srpna 2010 v 15:58 | Yume Ookami |  RETOUCH

No trochu jí to po těch drogách pomohlo, teda aspoň já myslím. Mimo to si vůbec nepamatuji že by Lindsay byla blond :D ale to je jedno. Nech sa páčí ^^.

JOCELYN WILDENSTEIN

4. srpna 2010 v 15:49 | Yume Ookami |  RETOUCH
Je zajímevé, že tato žena se tak znetvořila, že k tomu nabádá už jen její jméno WILDENSTEIN - FRANKLSTEIN. No jo Yume si prostě hraje a tentokrát se stala plastickým chirurgem. Že by její další plastika?

ADVÍK ´10

2. srpna 2010 v 21:23 | YumeOokami |  PLACEBO
Zdravím ^^

Tak jsem se nějak dopachtila z Advíku, ale nebudu přeci začínat koncem :P.

Ještě před Advíkem ke mě přijel ten můj milouš *-* byli jsme spolu a co se nám nestalo, dokázali jsme oba nastydnout a ono v páru se krásně přenášejí bacily. Což znamená - na Advík jsme jeli nemocní. Lékárnička obsahovala paralen, ibalgin, nějaké cucací bonbóny na krk a obinadla (znám se XD).

~barevná kompatibilita black and yellow - kinu ♥~

Na Advíku jsme s Yuki rozjeli naše linie ve velkém (kreslírna a workshop) myslím že se vše vydařilo. Byl mi zničen boken T___T čehož je mi opravdu líto můj milovaný, darovaný, přebarvený = luxusní boken. Ale což stalo se, jo ještě jsem s ním dostala přes držku, ono jak si Tru s ním máchala a trefila mě pod oko T______T bolí to do teď :D no to víte Suikawari, abych ho nezrušila :D.

Mimo to na Advíku jsem to strašne odnesla, chytl mě zánět očí, nikdy jsem s očíma nic neměla ale teď jo, nejdřív levé a pak obě. Chodila jsem i se zalepeným okem a nakonec jsem jela do nemocnice. Vypadala jsem jak kdybych měla zemřít, tak brutálně zarudlé oči TT_________TT. Taky jak jsem byla nemocná a křičela na lidi jsem na jeden den byla bez hlasu. Lékárnička se rozrostla o dvě mastičky a dvoje kapičky do očí a jedno vyplachování na oči.

Stihla jsem úchvatnou přednášku o Drakulovi :) moc pěkná přednáška. Jinak jsem většinu času byla v místnosti. Ale zamilovala jsem si Guitar Hero *-* chci to domů.

~mé vlnobití na hlavě :D zapomněla jsem si žehličku a pak jsem jí nemohla najít až jsem zjistila že jsem jí nechala v kuchyni XD~

Odjela jsem z Advíku a jsem celkem zdravá :D což je vtipný. Huh, nemůžu se dočkat dalšího ročníku, který budu mít už více propracovaný :P.

Oyasumii YumeOokami 

YUKATA

2. srpna 2010 v 20:16 | YumeOokami
yukata
Pokud přemýšlíte, co si obléknout během letních dnů, možná pro vás bude správnou volbou Yukata - v Japonsku zažívá toto oblečení už od 90. let minulého století velmi úspěšný comeback.

Yukata není ve skutečnosti nic jiného než specifický druh kimona. Stejně jako kimono má rovné švy a široké volné rukávy. Původně se začala využívat podobně jako náš župan, tedy po koupání ("yu" znamená v překladu koupel, "katabira" spodní prádlo, a zkrácení složeniny "jukatabira" na pohodlnější "jukata" na sebe nenechalo dlouho čekat). Narozdíl od tradičních kimon, která bývají z hedvábí, brokátu či saténu, je yukata zpravidla bavlněná a nepodšitá a její oblékání se prvně datuje kamsi do 9. století našeho letopočtu.

Díky pohodlnému nošení se její využití rozšířilo i mimo japonské lízně. Na tradiční slavnosti, jakými jsou v Japonsku například letní ohňostroje hanabi, si dnes Japonci oblékají právě yukatu. Pokud na takové slavnosti Japonku v yukatě potkáte, určitě nepřehlédnete nápadně uvázaný pás obi. Naopak v lázních nebo v ryokanu - tradičním hotelu - vám k yukatě dají pouze běžný pásek.

Yukata není ani zdaleka pouze dámské oblečení, existují i jeho pánské verze, obyčejně v tmavších barvách. Yukatu často doprovázejí dřevěné sandály geta.

Až budete yukatu oblékat, dejte pozor, abyste při zavinování přehrnuli levou stranu přes pravou a nikoli naopak. Obrácené zapnutí je vyhrazeno pouze pro pohřby, a to zásadně mrtvým.


zdroj manga.cz obrázky by YumeOookami